Statuetka

Statuetki Pióra Odpowiedzialności już czekają na dziennikarzy i ekspertów CSR, którzy w 2015 roku pisali o odpowiedzialnym biznesie. Zwycięzców i wyróżnionych poznamy już 31 marca.

statuetka-pioro-2016Statuetki zostały zaprojektowane i wykonane przez Pracownię SYNAPSIS, podmiot ekonomii społecznej zatrudniający dorosłe osoby z Autyzmem.

Celem konkursu „Pióro odpowiedzialności” jest propagowanie w mediach idei społecznej odpowiedzialności biznesu, zwiększenie zainteresowania dziennikarzy i ekspertów tematyką CSR oraz podnoszenie ich wiedzy i kompetencji w tym zakresie. Corocznie nagradzamy artykuły zgłaszane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy, redakcje czy organizacje pozarządowe. W kapitule oceniającej nadesłane teksty zasiadają zarówno doświadczeni dziennikarze, laureaci poprzednich edycji konkursu, jak i eksperci CSR.

Statuetki zostaną przyznane podczas ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” 31 marca w Kinie Muranów w Warszawie. Raport to cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która zbiera działania firm w zakresie CSR z danego roku – najnowsze wydanie zaprezentuje te z 2015 roku. W ten sposób powstaje największy w Polsce przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego.