Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu od czerwca 2020 roku. Od 2016 roku odpowiada także za rozwój Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej. Ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju, zarządzania różnorodnością, członkini jury wielu konkursów: Verba Veritatis, LGBT+, Diamonds Awards, Gwiazdy Dobroczynności, Pióro odpowiedzialności, Ludzie, którzy zmieniają biznes. Na co dzień zarządza Zespołem FOB, uczestnicząc w kształtowaniu wszystkich projektów i programów łącząc to z pracą w Zarządzie nad strategicznym rozwojem organizacji. Ekspertka związana wcześniej z sektorem biznesowym, branżą finansowo-ubezpieczeniową i energetyczną, gdzie odpowiadała za projekty komunikacji korporacyjnej, dialogu ze społecznościami lokalnymi oraz tworzenie strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu w dużych grupach kapitałowych.
Profesor SGH, pracuje w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego. Prowadzi badania dotyczące sytuacji kobiet na rynku pracy, finansowej niezależności kobiet, motywacji do zakładania własnych firm. Wykłada zagadnienia związane z równością kobiet i mężczyzn w społeczeństwie oraz gender i ekonomią. Jedna z założycielek Międzynarodowego Forum Kobiet – stowarzyszenia właścicielek i menedżerek firm; jego prezeska w latach 1993-2006. Redaguje czasopismo „Kobieta i Biznes” ukazujące się od 1993 r. w polskiej i angielskiej wersji językowej. W latach 2004-2008 kierowała zespołem ekspertek i ekspertów opracowujących Gender Index – wskaźnik równego traktowania kobiet i mężczyzn w miejscu pracy, a w latach 2011-2012 – badaniami w administracji rządowej w ramach projektu „Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia”. Autorka książek Kobiecy styl zarządzania (2009) i Równouprawnienie kobiet i mężczyzn w społeczeństwie (2010).
Dyrektorka-koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego. W Urzędzie m.st. Warszawy odpowiada za działania z zakresu rozwoju gospodarczego i komunikacji społecznej – projekty, programy i kampanie łączące zagadnienia z wielu dziedzin życia mieszkańców, a także inicjuje i koordynuje współpracę z organizacjami pozarządowymi. Zajmuje się upowszechnianiem narzędzi dialogu i partycypacji oraz propagowaniem i wzmacnianiem przeciwdziałania dyskryminacji oraz promocją równego traktowania. Z nadania Prezydenta Rafała Trzaskowskiego pełni funkcję pełnomocniczki ds. równego traktowania.
Prawnik, ekonomista, radca prawny. Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką rozwoju przedsiębiorczości. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa gospodarczego i finansowego, publikowanych m.in. przez Najwyższą Izbę Kontroli, Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Warszawski oraz inne ośrodki naukowe i badawcze na terenie kraju. Zatrudniony na stanowisku Adiunkta na Wydziale Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS, gdzie pełni również funkcję kierownika kierunku Prawo w Biznesie. Członek rady naukowej przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Założycielka i prezeska Fundacji Share The Care, współwłaścicielka firmy Femmeritum. Działa dla równouprawnienia płci, bo wierzy, że jest to klucz do lepszego świata. Ekspertka w zakresie budowania rozwiązań work-family balance w organizacjach. Współprowadzi podcast Fundacji „Wspólne Dzieci = Wspólne obowiązki”, prowadzi dział #SiłaKobiet w miesięczniku Personel i Zarządzanie. Absolwentka amerykańskiego programu Vital Voices Grow 2018.
Od 2009 roku członek zarządu w Polskiej Akcji Humanitarnej odpowiedzialny za sferę finansów. Jednocześnie pełni funkcję prezesa zarządu w Proper Medical Writing Sp. z o.o. Przez wiele lat pracował na kluczowych stanowiskach zarządczych w międzynarodowych korporacjach i polskich firmach, takich jak Pharmacia & Upjohn, Hexal, Agfa Gaevert, Multikino. Absolwent wydziałów filozofii oraz ekonomii.
Dyrektor Kampanii Przeciw Homofobii (KPH), ogólnopolskiego stowarzyszenia działającego przeciwko dyskryminacji osób LGBTQI. Zaczynał jako wolontariusz w 2011 roku, by 2 lata później dołączyć na stałe do zespołu KPH. W 2019 był kandydatem w plebiscycie czytelników „Gazety Wyborczej” Ludzie Roku 2018, w kategorii „Różni ludzie, lepszy świat”. W październiku 2019 został wybrany do zarządu międzynarodowej organizacji ILGA-Europe. W 2020 był w grupie finalistów w kategorii działalność społeczna w 9. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Kampania Przeciw Homofobii regularnie organizuje debaty, kampanie społeczne oraz prowadzi działania rzecznicze, których głównym celem jest przeciwdziałanie marginalizacji i dyskryminacji osób LGBTQI.
Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, z muzealnictwem związana od 2000 r. Pracę rozpoczynała w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie kierowała Działem Edukacji, następnie w Łazienkach Królewskich, gdzie zbudowała Ośrodek Edukacji Muzealnej oraz pełniła funkcję Wicedyrektora ds. Muzealnych. Z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN związana od 2015 r. jako Wicedyrektor ds. Programowych. Absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Stypendystka MKiDN (program stażowy w Victoria & Albert Museum, Museum of London), stypendystka Departamentu Stanu USA, członkini Prezydium Komitetu Narodowego International Council of Museums (ICOM) dwóch kadencji.
Jest koordynatorką zespołu ds. relacji zewnętrznych i współpracy z biznesem oraz członkinią zarządu Fundacji Ocalenie. Do Fundacji dołączyła w 2016 roku, najpierw jako wolontariuszka ucząca cudzoziemców i cudzoziemki języka polskiego, a później współpracowniczka zespołu komunikacji i fundraisingu. Przez kilka lat współpracę z Fundacją łączyła z innymi obowiązkami zawodowymi, ale od 2019 roku jest pełnoetatową pracowniczką Ocalenia. Obecnie odpowiada za rozwijanie relacji zewnętrznych oraz współpracy z partnerami biznesowymi, pełni także funkcję członkini zarządu Fundacji. Ukończyła studia magisterskie z teatrologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz z prawa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest również absolwentką Akademii Demokracji Społecznej Fundacji Friedricha Eberta oraz Letniej Szkoły Migracji IOM.
Ekspertka z zakresu legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców oraz integracji, z 14-letnim doświadczeniem w zarządzaniu i realizacji projektów z zakresu zarządzania migracjami, międzynarodowej mobilności pracowników oraz integracji. Współautorka rekomendacji dotyczących polityki migracyjnej, integracyjnej i prawa migracyjnego. Certyfikowana trenerka biznesu. Z ramienia IOM tworzyła i koordynowała grupę roboczą sektora biznesu do spraw migracji. Posiada doświadczenie pracy w sektorze prywatnym w zakresie Global Mobility. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Dalarna w Szwecji.
Prezeska fundacji TAKpełnosprawni, która promuje kompleksowe podejście do zatrudniania i włączania osób z niepełnosprawnościami w polskich firmach, od lat działająca w obszarze CSR oraz różnorodności i włączania (D&I). Zwolenniczka dzielenia się skutecznymi rozwiązaniami z innych krajów i przenoszenia ich na grunt polski. Autorka raportu Pracodawca na TAK, który popularyzuje kompleksowe podejście do zarządzania tematem różnorodności pod kątem sprawności oraz zawiera wiele dobrych praktyk oraz wskazówek i inspiracji zarówno dla pracodawców, jak i osób z niepełnosprawnościami. Posiadaczka prestiżowego tytułu Certified Diversity Professional (CDP)®. Prowadzona przez nią fundacja jest jedynym reprezentantem na Polskę międzynarodowej organizacji ILO Global Business and Disability Network.
Członkini Zarządu PTPA, Radczyni prawna przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Od 2009 r. związana z PTPA, w którym na przestrzeni lat koordynowała wiele projektów związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu w różnych obszarach życia i z uwagi na różne przesłanki. Koordynuje świadczenie nieodpłatnego poradnictwa prawnego, udziela porad prawnych oraz reprezentuje w postępowaniach sądowych osoby doświadczające dyskryminacji. Od 10 lat prowadzi szkolenia o tematyce antydyskryminacyjnej dla pracodawców, osób zatrudnionych, usługodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych czy podmiotów publicznych. Współpracuje z fundacją z A/typowi – organizatorem pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu neuroróżnorodności w obszarze zatrudnienia. W oparciu o metodę Hausing First wspiera osoby chorujące psychicznie i pozostające w kryzysie bezdomności.
Aktywistka na rzecz praw człowieka, współzałożycielka i Prezeska Fundacji przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada. Zaangażowana od 1995 roku we wspieranie ofiar handlu ludźmi, pracy przymusowej oraz komercyjnego wykorzystania seksualnego. Pomysłodawczyni i długoletnia koordynatorka Krajowego Centrum Interwencyjno- Konsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi. Laureatka nagrody RPO im. Pawła Włodkowica, uznana za TIP Hero 2022. Trenerka, autorka programów szkoleniowych, konsultantka przedsięwzięć artystycznych. Zaangażowana w kampanie informacyjne, lobbying i bezpośrednią pomoc. Zawsze odbiera telefon. W wolnych chwilach czyta.
Od 3 lat prezeska Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, odpowiedzialna za lokalne programy, portfolio projektów społecznych Citi Foundation oraz strategię społecznego zaangażowania Banku w Polsce. Wcześniej – członkini zespołu Gobal Public Affairs, odpowiedzialna za komunikację bankowości detalicznej w Polsce, a później rzeczniczka prasowa i dyrektora biura prasowego Citi Handlowy. Od lat zaangażowana w szereg projektów na rzecz rozwoju kultury różnorodności w Citi oraz w biznesie.
Managerka Sustainability & Economics w Deloitte. Doktor nauk ekonomicznych, członkini zarządu Fundacji Adeptów i Miłośników Ekonomii. Specjalizuje się w ekonomii pracy i obliczeniowych modelach makroekonomicznych. W Deloitte zajmuje się m.in. tematem Diversity & Inclusion, wspierając klientów w analizie ilościowej tego obszaru oraz projektowaniu polityk adresujących zidentyfikowane wyzwania. Współtworzyła analizy sytuacji uchodźców na rynku pracy. Ma sześcioletnie doświadczenie w środowisku akademickim i organizacjach pozarządowych. Jest autorką wielu artykułów naukowych, raportów oraz wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Z wykształcenia jest andragożką, czyli specjalistką w zakresie edukacji dorosłych, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w różnych obszarach HR. W Banku BNP Paribas pracuje na stanowisku Menedżerki ds. Zarządzania Różnorodnością i Włączeniem, pełni także funkcję Diversity Officer. Promotorka sieci pracowniczych działających na rzecz grup społecznych zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem. Jest współinicjatorką i jedną z liderek programu „Kobiety zmieniające BNP Paribas”, który działa na rzecz równości płci, w tym równości rodzicielskiej i promowania D&I w banku. Wierzy w ideę lifelong learning. Prowadzi fundację Po Pierwsze Edukacja, poprzez którą realizuje projekty adresowane do różnych grup społecznych. W wolnym czasie zgłębia tajniki zdrowego stylu życia, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego na SGGW.
Z wykształcenia ekonomistka, od 4 lat dyrektorka personalna w ERGO Hestii. W firmie pracuje od lat, zaczynała w finansach, a potem z powodzeniem realizowała strategiczne projekty w obszarach rozwoju produktu, marketingu i zarządzania sprzedażą. Odpowiadała za przygotowanie i realizację największego wydarzenia biznesowego w Polsce dla 10 tys. pracowników, pośredników i klientów. W swojej pracy stawia na zaangażowanie i rozwój pracowników. Od wielu lat wspiera i realizuje projekty likwidujące bariery w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością, m.in. docenioną również na rynku kampanię zachęcającą pracowników do ujawniania swojej niepełnosprawności. W swoim życiu stawia na zaufanie i współpracę. Jest optymistką, w wolnym czasie praktykuje jogę i spędza aktywnie czas na wycieczkach rowerowych. Absolwentka Programu MBA realizowanego przez GFKM z Erasmus University. Odznaczona Odznaką PIU za Zasługi Dla Ubezpieczeń.
Dyrektorka Departamentu Zarządzania Talentami i Transformacji Kultury Organizacyjnej w Santander Bank Polska. Z wykształcenia i z zamiłowania psycholożka kliniczna. Od lat zajmuje się rozwojem osobistym liderów w dużych organizacjach, w roli managerki wyższego szczebla, głównie w obszarze HR. Jest entuzjastką podejścia opartego na mocnych stronach i odblokowywaniu ukrytego potencjału. Wspiera rozwój jednostek, zespołów i organizacji. Jest zwolenniczką prostych rozwiązań, naturalnego, otwartego i autentycznego stylu zarządzania, opartego na obopólnym zaufaniu.
Dyrektorka CSR, Analiz i Wydarzeń w Orange Polska, pracująca w firmie od 20 lat. Odpowiada za tworzenie i realizację strategii społecznej odpowiedzialności firmy, relacje z partnerami społecznymi i instytucjami publicznymi oraz sponsoring. Zaangażowana w zarządzanie różnorodnością i certyfikację firmy w zakresie GEEIS & Diversity (Gender Equality European and International Standard). Od 14 lat z zespołem współtworzy Orange Warsaw Festival, największy miejski festiwal muzyczny, który nie tylko jest ucztą dla ucha, ale również najlepiej dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wydarzeniem muzycznym w Polsce. Społecznie pełni funkcję członkini zarządu Fundacji Dorastaj z Nami, której inicjatorem i założycielem jest Orange Polska.
Dyrektorka Departamentu Personalnego, w Provident Polska pracuje od ponad piętnastu lat. Uczestniczy w rozwoju Spółki i zwiększeniu jej konkurencyjności na rynku poprzez realizowanie szeroko rozumianej polityki zarządzania zasobami w ludzkimi, w szczególności w obszarach: personalnym, kadrowym, szkoleniowo-rozwojowym. Tworzy i realizuje rozwiązania z obszaru spraw pracowniczych. Odpowiada za strategię i jej realizację w zakresie prowadzenia dialogu społecznego ze Związkami Zawodowymi i Forum Pracownika. Koordynuje projekty związane z budowaniem zaangażowania i well-beingu wewnątrz firmy. Jest absolwentką Wydziału Prawa na Uniwersytecie Szczecińskim, doktorem nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk. Ukończyła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej z zakresu coachingu.
Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wykrywania przestępczości gospodarczej, kryminalnej, cyberprzestępczości, a także prowadzenia wywiadu gospodarczego. W ramach przeprowadzonych projektów od 1997 r., podczas pracy w Policji i PwC (8 lat), Roman uzyskał kompleksową wiedzę w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej, cyberprzestępczości oraz informatyki śledczej (w tym pozyskiwania danych), ponadto w zakresie identyfikacji sprawców przestępstw przeciwko bezpieczeństwu informacji, polityki publicznej, jak również nadużyć seksualnych i norm obyczajowych, realizował także zadania głównie w zakresie oszustw finansowych i korporacyjnych, a także korupcji w firmach w różnych dziedzinach gospodarki. Obecnie Romek od 5 lat wspiera aktywnie działania dotyczące bezpieczeństwa marki PwC. Dostarcza też informacji do realizacji nowych projektów, zajmuje się współpracą z pracownikami PwC w celu wykorzystania ich pełnego potencjału w pracy dla naszej firmy, zarówno tych z niepełnosprawnością, jak i w pełni sprawnych. Pełni również unikalną rolę Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnością w PwC, od kilku lat jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym.
Przygodę z HR rozpoczął kilkanaście lat temu, tuż po ukończeniu psychologii na SWPS. Od tamtego czasu pracował w kilku dużych firmach z branży finansowo-ubezpieczeniowej, a od ponad 10 lat związany jest z Grupą NatWest, gdzie przez ostatnich 9 lat pełni funkcję Dyrektora Departamentu Zasobów Ludzkich. Poza pracą balansuje pomiędzy aktywnym spędzaniem czasu (podróże, górskie wędrówki) a relaksowaniem się przy książce, muzyce i filmie.