Miesiąc Różnorodności 2022

Europejski Miesiąc Różnorodności z polską Kartą Różnorodności

Polska Karta Różnorodności świętowała Europejski Miesiąc Różnorodności jako część całorocznych obchodów 10-lecia istnienia Karty Różnorodności koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Najważniejszym wydarzeniem w maju 2022 r. były 9. Targi CSR, podczas których powstały Strefa Różnorodności oraz Strefa Ukraińska (stworzona we współpracy z CSR Ukraine). Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z ofertami pracy związanymi z obszarem zrównoważonego rozwoju oraz D&I, porozmawiać z osobami doświadczającymi na co dzień dyskryminacji, zapoznać się z inicjatywami D&I prowadzonymi przez firmy.

W Strefie Ukraińskiej organizacja CSR Ukraine pokazywała, jak wspierać osoby z doświadczeniem migracyjnym.

Podczas konferencji zorganizowanej w ramach wydarzenia odbył się blok tematyczny „Różnorodność i inkluzja”. Swoje wystąpienie miał prof. Adam Bodnar, były RPO w Polsce, który mówił m.in. o zarządzaniu różnorodnością w czasach kryzysu.

Podczas 9. Targów CSR ogłoszono wyniki 2. badania Diversity IN Check zrealizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach działalności polskiej Karty Różnorodności. Została zaprezentowana lista pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością i inkluzji w Polsce.

Również w maju polska Karta Różnorodności zrealizowała Hyde Park D&I – cykl rozmów o różnorodności z przedstawicielami podmiotów biznesowych. W projekt zaangażowało się osiem firm, które pokazały wartościowe praktyki z zakresu różnorodności, inkluzji i wellbeingu. Wszystkie prezentacje dostępne są w serwisie YouTube.

W ramach jubileuszu 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce realizowany jest też cykl podcastów #Diversity Talks – rozmowy o różnorodności z przedstawicielami firm i organizacji pozarządowych.

W ramach #EUDiversityMonth została przygotowana infografika pokazująca, jak można włączyć swoją organizację w obchody Miesiąca Różnorodności.

Zobacz też:

Europejski Miesiąc Różnorodności – garść faktów od Komisji Europejskiej.
(kliknij na grafikę, aby zobaczyć całość)

Materiały Europejskiej Platformy Kart Różnorodności

Europejska Platforma Kart Różnorodności przygotowała bazę z materiałami dotyczącymi Europejskiego Miesiąca Różnorodności 2022. Zachęcamy do korzystania z nich i włączenia się w obchody #EUDiversityMonth.

Zgromadzone w bazie materiały mogą zostać wykorzystane przez organizacje, które chcą dołączyć do Europejskiego Miesiąca Różnorodności, organizując działania zorientowane na promowanie różnorodności i włączenia w miejscu pracy oraz obchodząc Europejski Miesiąc Różnorodności w mediach społecznościowych.

Materiały są darmowe i dostępne w wielu unijnych językach. Skorzystaj z nich, aby promować działania, które organizujesz w maju.

Przewodnik

Pobierz Przewodnik Europejskiego Miesiąca Różnorodności 2022 (pdf).