Zdecyduj, kto otrzyma Nagrodę Karty Różnorodności 

15 marca 2024

Do 10 kwietnia 2024 r. każda osoba zainteresowana tematem różnorodności może zagłosować na najciekawsze inicjatywy zakwalifikowane do 2. edycji konkursu “Nagroda Karty Różnorodności”. Wystarczy wejść na stronę fob.home.pl/nagroda-kr i oddać głos na wybrane projekty. Nagroda internautów wraz z pozostałymi wyróżnieniami zostaną przyznane w 23 kwietnia podczas inauguracji Miesiąca Różnorodności w Concordia Design we Wrocławiu. 

ZAGŁOSUJ NA NAJLESZPE INICJATYWY DEI »

Organizatorem konkursu jest Karta Różnorodności – międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, realizowana w 26 krajach Unii Europejskiej. W ramach programu pracodawcy zobowiązują się do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. W Polsce Kartę Różnorodności koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W tegorocznej edycji przesłano 129 zgłoszeń. Swoje inicjatywy z obszarów różnorodności, równości i włączania mogą zgłaszać firmy o dowolnej wielkości, samorządy, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, instytucje kultury oraz instytucje publiczne.

Nagrody Karty Różnorodności zostaną przyznane w trzech kategoriach:

  • DEI w biznesie,
  • DEI w sektorze pozabiznesowym
  • DEI w samorządach.

W kategorii DEI w biznesie zostaną wyłonieni laureaci_tki w obszarach:

Partnerstwo – nagroda za współpracę międzysektorową przy realizacji działań na rzecz zarządzania różnorodnością.

Aktywizm korporacyjny – nagroda za zabranie głosu w sprawie ważnej społecznie

Prawa dziecka w biznesie – nagroda za respektowania praw dzieci w kontekście oddziaływania podmiotu.

Wolontariat pracowniczy – nagroda za projekt wolontariacki związany z zarządzaniem różnorodnością.

Nowatorskie podejście – nagroda za nowatorskie działanie na rzecz zarządzania różnorodnością.

Jak zagłosować na najlepsze inicjatywy DEI?

Każdy_a internauta_tka może oddać głos na siedem inicjatyw zakwalifikowanych do konkursu „Nagroda Karty Różnorodności”. Aby to zrobić, należy wybrać siedem inicjatyw w każdej z kategorii na stronie fob.home.pl/nagroda-kr. Adres e-mail jest niezbędny do weryfikacji oddanego głosu. Głos zostanie zapisany w systemie i stanie się ważny dopiero po dokonaniu potwierdzenia poprzez kliknięcie w link przesłany na podany adres e-mail.