Zbliżają się 5. urodziny Karty Różnorodności

31 stycznia 2017

14 lutego 2017 przypadają 5 urodziny Karty Różnorodności w Polsce. Dokładnie tego dnia 5 lat temu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów prezesi 14 firm podpisali uroczyście tekst Karty Różnorodności – deklarując wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i podejmowanie działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. Obchody jubileuszu projektu rozpoczną się w rocznicę konferencji inaugurującej projekt i potrwają do IV Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, który odbędzie się pod koniec maja br. Mamy więc przed sobą kilkanaście tygodni, aby uczcić i sam projekt, ale przede wszystkim spopularyzować temat i zainspirować do działania.

Poznaj początki naszego projektu

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, realizowana w takich krajach Unii Europejskiej jak: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Włochy i Węgry. Karta jest zobowiązaniem, podpisywanym przez organizacje, które decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. Organizacje decydujące się na implementację tego narzędzia działają na rzecz spójności i równości społecznej.

Zapraszamy do włączenia się we wspólne świętowanie 5. urodzin Karty Różnorodności w Polsce.

Szczegóły będą ukazywały się na bieżąco na stronie programu www.kartaroznorodnosci.pl i na Facebooku facebook.com/zarzadzanieroznorodnoscia