Zarządzanie zróżnicowanym wiekowo zespołem – publikacja

11 grudnia 2012

W ramach projektu „50+ doświadczenie” powstała publikacja „Zarządzanie zróżnicowanym wiekowo zespołem”, autorstwa Anny Strzałkowskiej i Marty Abramowicz.

„Zarządzanie zróżnicowanym wiekowo zespołem” jest złożony z dwóch części – pierwszej, prezentującej najważniejsze kwestie związane z zarządzaniem ludźmi, w tym zarządzaniem zróżnicowanym wiekowo zespołem oraz drugiej, która przedstawia specyficzne narzędzia zarządzania wiekiem. Taka struktura podręcznika wynika z przekonania o tym, że wprowadzenie jakichkolwiek narzędzi zarządzania wiekiem wymaga uprzednio przyjęcia pewnej filozofii zarządzania, w której pracownik jest najcenniejszym z kapitałów każdej organizacji. Bez wprowadzenia podstawowych, strategicznych i spójnych z celami firmy metod kierowania ludźmi nie uda się efektywnie wykorzystać narzędzi zarządzania wiekiem.

Podręcznik jest praktycznym abecadłem kierownika, w którym może on znaleźć odpowiedź na pytania – jak budować dobrą relację z klientami i pracownikami? Jak dbać o swój autorytet? Jak zlecać zadania i egzekwować swoje oczekiwania? Jak motywować swoich pracowników do wytężonej pracy? Jak rozwiązywać sytuacje trudne komunikacyjnie na tle różnic pokoleniowych? Jak zarządzać zespołem doświadczonych, dużo starszych pracowników? Jakie mamy praktyczne narzędzia wspierania osób po 50 roku życia?

Źródło: piecdziesiatplus.com