Zakończyliśmy rejestrację na konferencję 19 listopada

5 listopada 2018

Zamknięta została rejestracja na konferencję”100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans” organizowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności. W mediach społecznościowych FOB będzie można śledzić transmisję ze spotkania.

Z okazji setnej rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych Forum Odpowiedzialnego Biznesu (w ramach działań Karty Różnorodności) zdecydowało się połączyć siły z Kongresem Różnorodności i przyjrzeć się równości płci w Polsce – zarówno w perspektywie ostatnich stu lat, jak i teraz i w najbliższej perspektywie. Wraz z zaproszonymi do 4 paneli dyskusyjnych ekspertkami i ekspertami przyjrzymy się temu, jak sytuacja kobiet na rynku pracy wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla ich rozwoju , nie tylko zawodowego, ale i osobistego w najbliższej przyszłości w Polsce.

W związku z dużym zainteresowaniem konferencją spotkanie będzie transmitowane online. Szczegóły transmisji wkrótce.

Program konferencji >>

Ekspertki zapraszają do dyskusji

https://www.youtube.com/watch?v=chLtasGL5tM

Jedną z prelegentek otwierających naszą konferencję będzie Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, która przyjrzy się aktualnej sytuacji w zakresie równouprawnienia kobiet i mężczyzn w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=c7PqL_79W28&fbclid=IwAR3kL2GSrsWLQBRTTjmS5ws5iA8_JjpHQzOAeAuFWhNQTktTLQChMUNbsRk

W Polsce na terenach wiejskich mieszka 7,5 miliona kobiet. 70% z nich mówi, że wcale nie chce opuszczać swojego miejsca zamieszkania, ale aż 60 % chce się samorealizować, podnosić swoje kwalifikacje i robić karierę po prostu w miejscu swojego zamieszkania.

O tym czy jest to możliwe i kto powinien dać na to szansę porozmawiają uczestnicy panelu „Miejsce kobiet na rynku pracy” z udziałem m.in. dziennikarki, dokumentalistki Joanny Warechy.

https://www.youtube.com/watch?v=WmPBxFNGIJ8&t=4s

Jaka jest i była rola kobiet w tworzeniu polskiej gospodarki? Jak wygląda sytuacja Polek na rynku pracy? Co to są szklane sufity, lepkie podłogi? Na wszystkie te i wiele innych pytań odpowiedzą już 19 listopada goście konferencji.

100 lat praw wyborczych kobiet

W tym roku, mija 100 lat, odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze.  Z tej okazji, 19 listopada, w miesiącu wydania przez Józefa Piłsudskiego dekretu w tej sprawie, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności organizują konferencję poświęconą wyzwaniom dotyczącym równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat.

Konferencja będzie podsumowywać wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili przyznania kobietom praw wyborczych. Zaproszeni goście i eksperci przyjrzą się temu, jak sytuacja kobiet na rynku pracy wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla ich rozwoju , nie tylko zawodowego, ale i osobistego w najbliższej przyszłości w Polsce. Pokazane zostanie także, że równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach i aspirujących do zarządów i rad Nadzorczych.

Ważną częścią spotkania będzie także prezentacja najciekawszych polskich praktyk dotyczących zarządzania różnorodnością w miejscu pracy, czyli przegląd PRAKTYCY O RÓŻNORODNOŚCI, tradycyjny punkt programu Kongresu Różnorodności.

Partnerzy i patroni

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach programu Karta Różnorodności oraz Kongres Różnorodności

Partner tytularny konferencji: Henkel Polska

Partnerzy konferencji: Siemens Polska, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska

Patroni honorowi: Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Częstochowy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska, Prezydent m. st. Warszawy, Prezydent Wrocławia

Patroni: Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Kongres Kobiet

Partner medialny: Tygodnik Powszechny

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, PRoto.pl, BETTER, Personel Plus, Business Insider

źródło: informacja własna