Wizerunek osób 50+ w przestrzeni publicznej – zaproszenie na kolejne spotkanie grupy roboczej

25 października 2023

6 listopada w godz. 12:00-13:00 zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone osobom 50+ na rynku pracy. Tym razem zgłębimy obszar wizerunku osób 50+ w przestrzeni publicznej, a program obejmie:

  • prezentację wyników analizy przygotowywanej przez FOB wraz z Instytutem Monitorowania Mediów. Zbadaliśmy, w jakich kontekstach pisze się o osobach 50+ w obszarze rynku pracy na przykładzie ostatniego półrocza;
  • prezentację dr Barbary Frątczak-Rudnickiej (Grupa 4P): „Komunikacja z konsumentami 50+ – jak to robić dobrze?”

W ostatnich latach widać wyraźną zmianę jakościową – grupa 50+ adresowana jest coraz mniej stereotypowo, za to coraz bardziej inkluzywnie i pomysłowo. Także na naszym rynku. W prezentacji pokazane zostaną przykłady oraz obserwacje dotyczące tego, jakie reklamy dobrze rezonują w grupie starszych konsumentów (na podstawie badań własnych oraz zewnętrznych). Co robić i czego nie robić w reklamach kierowanych do tej grupy?

Spotkanie jest kierowane do sygnatariuszy Karty Różnorodności oraz członków Programu Partnerstwa. Będzie transmitowane w godz. 12:00-13:00. Link zostanie Państwu przesłany po rejestracji na wydarzenie.

Więcej o dotychczasowych pracach grupy roboczej tu: https://odpowiedzialnybiznes.pl/karta-roznorodnosci/aktualnosci-karta/firmy-dzialaja-na-rzecz-pracownikow-50/