Wiceprezes BGŻ BNP Paribas z nagrodą specjalną za dokonania na rzecz wzmocnienia roli kobiet w biznesie

5 marca 2018

Przemysław Gdański, wiceprezes zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, otrzymał nagrodę specjalną Male Champion of Change, Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, w uznaniu za całokształt jego działań na rzecz promowania i rozwoju zawodowego kobiet. Prestiżowe wyróżnienie odebrał podczas finałowej gali Konkursu Sukces Pisany Szminką  Bizneswoman Roku 2017, który od 9 lat nagradza osiągnięcia kobiet w biznesie.  BGŻ BNP Paribas jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności.

Przemysław Gdański od wielu lat  patronuje inicjatywom na rzecz propagowania różnorodności, równości płci oraz wspierania działalności przedsiębiorczych kobiet, m.in. poprzez swoje zaangażowanie i promocję idei Ogólnopolskiego Konkurs Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku.

– Różnorodność w biznesie jest naturalna i potrzebnaKobiety, które osiągają sukces zawodowy na tym gruncie, muszą pokonać o wiele więcej przeszkód niż mężczyźni. Doceniam kobiety, które potrafią skutecznie łączyć swoje obowiązki rodzinne z karierą zawodową. To na nich spoczywa ciężar macierzyństwa, wychowywania dzieci, czy też odpowiedzialność za domowe obowiązki, a więc w wyścigu do kariery są zmuszone do dłuższej przerwy w realizacji zawodowych ambicji, podczas gdy panowie mają zdecydowanie większą swobodę w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery. Kobiety zasługują więc na większe uznanie i szacunek, co nie zawsze i wszędzie ma miejsce, a w moim przekonaniu wymaga to zmiany mentalnej i kulturowej środowisk biznesowych mówi Przemysław Gdański, kierujący pracami Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. – Tym bardziej cieszę się, że dzięki inicjatywie Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką możemy nagłośnić temat równości płci, różnorodności w biznesie i co bardzo istotne pokazać i wyróżnić niezwykle inspirujące i przedsiębiorcze kobiece autorytety  dodaje Przemysław Gdański.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Sukcesu Pisany Szminką – Bizneswoman Roku jest Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką. Konkurs Bizneswoman Roku ma na celu wyróżnianie przedsiębiorczych i kreatywnych jednostek, promocję przedsiębiorczości kobiet oraz jednostek wspierających rozwój przedsiębiorczości kobiet w Polsce.

Finalistki i laureatki wybiera niezależne grono ekspertów i jurorów z wieloletnim doświadczeniem w różnych obszarach biznesu. W tej edycji konkursu po raz pierwszy zostało przyznane wyróżnienie „Male Champion of Change” spośród nominowanych mężczyzn, realizujących działania na rzecz promowania różnorodności i budowania kultury włączającej, równości płci i wspierania kobiet w biznesie.

Podejmij wyzwanie BGŻ BNP Paribas w #Sustainhack >>

źródło: materiały prasowe firmy,

zdjęcie: Twitter Izabela Tworzydło