Wedel, sygnatariusz KR, z edukacyjnym cyklem wideo wspierającym OzN w poszukiwaniu pracy

25 stycznia 2023

Wedel, sygnatariusz Karty Różnorodności, zauważa, że obecnie jest dobry czas na poszukiwanie pracy przez kandydatów_ki ze szczególnymi potrzebami. Dlatego producent czekolady przygotował cykl materiałów wideo ze wskazówkami, które mają wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami w procesie rekrutacji. W zakładce „Kariera” oraz na firmowym kanale na platformie YouTube można znaleźć serię filmów, będących kontynuacją działań Wedla w ramach programu CzekoSprawni. 

Przygotowanie filmów ze wskazówkami dla kandydatów_ek to kolejny krok współpracy między firmą Wedel a Fundacją Aktywizacja. Ekspertki z obu organizacji przygotowały porady w skondensowanej, przyjaznej w odbiorze formie, w których dzielą się wiedzą z zakresu rekrutacji: stworzenia skutecznego CV, przygotowania do procesu poszukiwania pracy oraz odpowiedniej autoprezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Porady i materiały można znaleźć na kanale Youtube firmy Wedel oraz w zakładce Kariera na stronie wedel.pl. Organizacja zaplanowała dwie odsłony poradników – pierwszy skierowany jest do osób poszukujących pracy (OzN). Natomiast już wkrótce pojawią się kolejne wideo, tym razem skierowane do pracodawców, którzy chcą otworzyć swoje firmy na rekrutację osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: info. pras.