WEBINAR: Jak efektywnie mierzyć zarządzanie różnorodnością w organizacji?

8 listopada 2022

Zapraszamy na otwarty webinar dotyczący mierzenia i raportowania zarządzania różnorodnością w organizacji. Marzena Strzelczak i Adrianna Lepka opowiedzą o narzędziu Diversity IN Check umożliwiającemu diagnozę dojrzałości pracodawców w obszarach DEI. Webinar odbędzie się 16 listopada 2022 r. o godz. 11:00.

Udział nie wymaga opłat.

ZAREJESTRUJ SIĘ »

Termin: 16 listopada 2022 r. (środa), godz. 11:00

W trakcie webinarium ekspertki Forum Odpowiedzialnego Biznesu opowiedzą, na czym polega badanie, dlaczego warto wziąć w nim udział i jak zgłosić organizację do najbliższej edycji, która rozpocznie się już w styczniu 2023 r.

Badanie Diversity IN Check zostało opracowane we współpracy z gronem ekspertów i ekspertek ze środowiska biznesowego, pozarządowego i akademickiego. Jest realizowane razem z agencją badawczą i obejmuje cztery obszary tematyczne:

  • podstawy zarządzania,
  • programy i działania,
  • budowanie zaangażowania,
  • wskaźniki rezultatów,

Kwestionariusz badania został oparty na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, m.in. SDGs, ISO 26000, GRI Standards i OECD Guidelines for Multinational Enterprises.

Więcej o badaniu Diversity IN Check: https://odpowiedzialnybiznes.pl/diversity-in-check/

Osoby prowadzące:

Marzena Strzelczak

Dyrektorka Generalna Forum od października 2014 roku, członkini Zarządu organizacji, a od 2016 roku odpowiada także za rozwój Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej. Ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju, zarządzania różnorodnością, członkini jury wielu konkursów: Verba Veritatis, LGBT+,Business Awards, Gwiazdy Dobroczynności, Pióro odpowiedzialności, Ludzie którzy zmieniają biznes. Na co dzień zarządza Zespołem FOB, uczestnicząc w kształtowaniu wszystkich projektów i programów łącząc to z pracą w Zarządzie nad strategicznym rozwojem organizacji. Ekspertka związana wcześniej z sektorem biznesowym, branżą finansowo-ubezpieczeniową i energetyczną, gdzie odpowiadała za projekty komunikacji korporacyjnej, dialogu ze społecznościami lokalnymi oraz tworzenie strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu w dużych grupach kapitałowych.

Adrianna Lepka

Socjolożka, od niemal 20 lat pasjonująca się realizacją projektów społecznych, budową programów wolontariatu pracowniczego oraz szeroko pojętą komunikacją.

W latach 2001-2008 związana z Akademią Rozwoju Filantropii, w której koordynowała programy aktywizujące społeczności lokalne (w tym grupy młodzieżowe) i program rozwoju ekonomii społecznej w ramach inicjatywy wspólnotowej Equal.

W latach 2008-2017 członkini, a następnie (od 2013 r.) prezeska zarządu Fundacji BGK – autorka pierwszej strategii zaangażowania społecznego Banku Gospodarstwa Krajowego (programów grantowych i edukacyjnych Fundacji oraz programu wolontariatu pracowniczego BGK). Równolegle w latach 2008-2017, najpierw wspierała, a następnie zarządzała (od 2013 r.) zespołem departamentu komunikacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Animatorka lokalnych/sąsiedzkich projektów wolontariackich.

Z FOB współpracuje jako menedżerka projektów m.in. związanych z różnorodnością i wolontariatem.