Warszawski Dzień Różnorodności

27 kwietnia 2015

Jesteście ciekawi, jak żyją inni ludzie? Chcecie poznać i zrozumieć różne style życia, poglądy i zwyczaje? Dowiedzieć się, co podoba się cudzoziemcom/kom w Warszawie, a z jakimi trudnościami spotykają się starsze osoby? Przyjdźcie na Warszawski Dzień Różnorodności! Pokażmy, że mimo różnic w wyglądzie, wieku, wyznaniu, orientacji seksualnej czy pochodzeniu – łączą nas podobne pragnienia i wartości!

W sobotę 23 maja plac Konstytucji stanie się miejscem otwartym dla wszystkich; miejscem spotkania warszawiaków i warszawianek. Zabierzcie swoich znajomych, przyjaciół, bliskich i rodziny, by posłuchać niezwykłych historii opowiadanych przez równie niezwykłych ludzi, których każdego dnia mijacie w metrze, tramwaju czy na ulicy. Na gości Warszawskiego Dnia Różnorodności czekają liczne atrakcje.

Warsztaty artystyczne, muzyczne i… architektoniczne prowadzone przez organizacje pozarządowe. To punkt obowiązkowy dla fanów i fanek rękodzieła, zdobnictwa etnicznego, a także kultury i pieśni żydowskich.

  • Gry i zabawy, podczas których dzieci dowiedzą się więcej o innych kulturach, przekonają się, że nie tylko chłopcy grają w piłkę nożną, oraz poćwiczą żonglerkę wraz z graczami Etnoligi.
  • Aktywności dla starszych mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy znajdą inspirację do kreatywnego spędzania czasu oraz okazję, by porozmawiać z podróżnikami, którzy ruszyli w świat już na emeryturze.
  • Warsztaty dla przyszłych mam: metody wiązania chusty do noszenia dzieci czy masaż Shantala to tylko przykładowe atrakcje.
  • Żywa Biblioteka, podczas której będzie można porozmawiać z niezwykłymi ludźmi, poznać ich historie i spojrzenie na świat.
  • W czasie wydarzenia zaprezentują się również organizacje na co dzień zajmujące się wspieraniem osób o odmiennego pochodzenia etnicznego i narodowościowego, w różnym wieku, reprezentujących różne orientacje seksualne, przekonania religijne, a także niepełnosprawności

Partnerem wydarzenia jest MiTo art.café.books Waryńskiego 28 (Metro Politechnika) www.mito.art.pl MiTo (księgarnia, kawiarnia i galeria sztuki najnowszej) to warszawska fabryka kultury, miejsce spotkań środowisk kreatywnych.

Wydarzenie organizowane jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa