W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność? Panel o D&I na Igrzyskach Wolności

10 września 2021

W sobotę 11 września w ramach Igrzysk Wolności odbył się panel „W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?”. Jednym z ekspertów zaproszonych do dyskusji był Miłosz Marchlewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Igrzyska Wolności to interdyscyplinarne forum kulturalne i intelektualne, którego zasadniczym celem jest kreowanie twórczej przestrzeni spotkania ludzi kultury,biznesu i życia publicznego z różnych branż. To dyskusja o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku. To oddolnie organizowane forum tworzone przez organizację pozarządową, łączące ludzi podzielających takie wartości jak: demokracja liberalna, społeczeństwo otwarte czy państwo prawa.

Celem organizatorów jest zbudowanie w Łodzi najważniejszego i najlepiej rozpoznawalnego medialnie w regionie Europy Środkowo–Wschodniej forum łączącego w sobie ścieżki kulturalną, pozarządową, biznesową („łódzkie Davos”) oraz dotyczącą sfery życia publicznego. Igrzyska Wolności wyróżniają się spośród innych podobnych wydarzeń unikalną formułą, łączącą w sobie wydarzenia kulturalne, koncerty, spotkania z pisarzami czy twórcami filmowymi.

W ramach tegorocznej edycji Igrzysk Wolności w sobotę odbył się panel dyskusyjny pt. „W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?”.

W rozmowie udział wzięli:

Partnerem panelu była firma IKEA.

Wydarzenie odbyło się w formule hybrydowej. Dyskusję można było śledzić stacjonarnie (szczegóły tutaj >>) oraz online na stronie igrzyskawolnosci.pl >>

Źródło: Fundacja Liberté!