VII Kongres Kobiet: 11-12 września, Torwar

22 lipca 2015

W tym roku wielki zjazd kobiet – ogólnopolski Kongres Kobiet – odbędzie się 11 i 12 września w jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w stolicy – Hali Widowiskowo-Sportowej Centralnego Ośrodka Sportu „Torwar”.

Tegorocznemu spotkaniu będzie przyświecało hasło z wielkimi znakami zapytania: „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?”. Będzie to okazja do podsumowania sytuacji kobiet, wspólnych zwycięstw i porażek. Uczestniczki będą dyskutować o tym, jak działać jeszcze skuteczniej, jak walczyć o swoje prawa i wspólne sprawy oraz – co robić, by ich głos stał się bardziej słyszalny.

„Jesteśmy silne, odpowiedzialne i solidarne, mamy pomysły, strategie i determinację do działania. Damy temu wyraz podczas VII Kongresu Kobiet!” – zapowiadają organizatorki spotkania.

Podczas VII Kongresu Kobiet będzie mowa m.in. o polityce, nierówności, macierzyństwie i feminizmie, o edukacji, o holistycznej opiece zdrowotnej oraz o wielu ważnych obecnie innych sprawach. Poruszony zostanie także temat rynku pracy. Przedmiotem dyskusji stanie się więc m.in. problem bezrobocia oraz emigracji. – Prezeski wielu firm skarżą się na brak… rąk do pracy, na brak młodej kadry posiadającej odpowiednie kwalifikacje zawodowe – mówi prof. Magdalena Środa – Dlatego chcemy podyskutować o edukacji zawodowej i zastanowić się, czy nie warto traktować zawodu jako wartość alternatywną i równie cenna dla studiów. Chcemy też porozmawiać o warunkach, jakie musiałyby być spełnione by młodzi ludzie wrócili z emigracji, a wiemy ze nie dotyczą one tylko rynków pracy.

REJESTRACJA jest otwarta od 27 kwietnia, w rocznicę urodzin angielskiej pisarki Mary Wollstonecraft, propagującej równouprawnienie kobiet, prekursorki feminizmu. Autorka Wołanie o prawa kobiety (1792) zajmowała się edukacją dziewcząt, nierównym statusem kobiet, koniecznością zrównania praw kobiet i mężczyzn, postulowała też prawo kobiet do pracy. Obecnie temat ten wciąż jest aktualny.

Udział w VII Kongresie Kobiet jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.kongreskobiet.pl

Serdecznie zapraszamy!