[VIDEO] Debata „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce”

18 lutego 2019

Co roku w rocznicę inauguracji Karty Różnorodności w Polsce obchodzone są symbolicznie urodziny programu. Jest to czas podsumowań ubiegłych lat i prezentacji planów na kolejne miesiące. Z okazji siódmych urodzin Karty przygotowana została debata online „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce”.

Podczas debaty online ekspertki z zakresu praw człowieka i zarządzania różnorodnością rozmawiały o tym, gdzie jesteśmy dziś, jeśli chodzi o zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy i poza nim. Wskazaliśmy przykłady działań, które mogą zainspirować inne organizacje, przypomnieliśmy, jak firmy mogą i wspierają zmiany w swoim otoczeniu i czego potrzebują, by ich działania były bardziej skuteczne.

Oglądaj debatę z udziałem dr Sylwii Spurek, dr hab. Elwiry Gross-Gołackiej i Marceliny Pytlarczyk. Prowadzenie: Marzena Strzelczak >>

Pretekstem do rozmowy była premiera publikacji „Oblicza zarządzania różnorodnością” z serii Obywatelski biznes w otwartym społeczeństwie Wydawnictwa Nieoczywistego pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pod redakcją prof. Izabeli Warwas we współpracy z dr hab. Elwirą Gross-Gołacką, dr hab. prof. Ewą Mazur-Wierzbicką oraz mgr Barbarą Sajkiewicz oraz ekspertek z firmy Deloitte.

Publikacja ma ambicję dostarczenia pewnego podsumowania, ale także świeżego spojrzenia i wiedzy. Podobnie, jak inne opracowania z tej serii, przynosi dawkę wiedzy akademickiej, ale i przykłady konkretnych rozwiązań, praktyk i narzędzi obecnych w biznesie. Pokazuje, jak firmy radzą sobie z wyzwaniem budowania organizacji na miarę XXI wieku: otwartych na różnorodność swoich pracowników, wspierających grupy narażone na wykluczenie wokół nich, w oparciu o dialog ze swoimi interesariuszami.

Partnerami publikacji są: Emitel, Henkel Polska, Nestlé Polska, Orange Polska, Skanska w Polsce.

Czytaj więcej o 7. urodzinach Karty Różnorodności >>