VI Kongres Kobiet już wkrótce

30 kwietnia 2014

Zmieniamy tu nasze myślenie o rzeczywistości i nabieramy sił do walki o jej zmianę – mówiły uczestniczki Kongresu Kobiet w 2013 roku. To festiwal inspiracji, energii i solidarności kobiet: warsztaty, dyskusje i wspólna zabawa. Biorą w nim udział kobiety z całej Polski, a nawet z całego świata: znane i nieznane, z różnych środowisk i grup zawodowych. Tegoroczne hasło to: „Wspólnota, równość, odpowiedzialność”.

Zbliżają się wybory do europarlamentu i wybory samorządowe. Od pierwszego Kongresu w 2009 roku domagałyśmy się zwiększenia realnego udziału kobiet w polityce. Wywalczyłyśmy kwoty na listach wyborczych! Dzięki nam więcej kobiet kandyduje w wyborach – więcej kobiet ma szansę zmieniać swoją gminę i region, nasz kraj i Europę. Na VI Kongresie Kobiet będziemy rozmawiać o tym, co zrobić, żeby jeszcze więcej kobiet mogło i chciało brać odpowiedzialność za swoją wspólnotę.

W tym roku zamierzamy również podsumować 25-lecie transformacji ustrojowej i 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Kobiety brały w tych wydarzeniach aktywny, choć niedoceniony udział. Czasem były beneficjentkami zmian, a czasem ich ofiarami. Będziemy o tym rozmawiać.

Opowiemy o innych naszych osiągnięciach, jak ustawa żłobkowa czy zmiany w kodeksie karnym w sprawie ścigania sprawców gwałtu. Zastanowimy się nad niepowodzeniami w innych kwestiach.

Jak zwykle Kongres będzie wielkim forum wymiany doświadczeń: międzynarodowych i lokalnych, w zakresie edukacji, przedsiębiorczości i budowania solidarności. Chcemy pokazywać dobre praktyki, uczyć skutecznych rozwiązań, tworzyć sieć współpracy i wzajemnej pomocy. Nie tylko dla dobra kobiet, ale dla całej wspólnoty, demokracji i cywilizacji.

Do udziału w Kongresie można zgłosić się TUTAJ.

Źródło: http://www.kongreskobiet.pl/