Urząd Miejski w Słupsku, jako pierwszy samorząd podpisze Kartę Różnorodności

17 maja 2016

Logo III Ogólnopolski Dzień Różnorodności

24 maja, w czasie III Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, do grona  sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączy, jako pierwszy polski samorząd, Urząd Miejski w Słupsku.

Relacja na żywo z podpisania deklaracji w Słupsku odbędzie się 24 maja w godzinach porannych podczas otwarcia wydarzenia w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie oraz na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Jestem dumny, że Urząd Miejski w Słupsku, jako pierwszy samorząd w Polsce podpisuje Kartę Różnorodności.  To wielkie wyróżnienie, ale też wyzwanie dla całego zespołu Ratusza. Podpisanie Karty Różnorodności to zadeklarowanie szacunku do pracowników i pracownic, a co za tym idzie – przeprowadzenie bardzo konkretnych działań, które sprawią, że będzie się tu każdemu lepiej pracowało. Bardzo zależy mi, abyśmy mogli wdrażać w Urzędzie standardy, które obowiązują u najlepszych pracodawców w Polsce i na świecie. Mam nadzieję, że po podpisaniu karty przez Urząd Miejski także słupskie firmy i inne samorządy w Polsce wkrótce do nas dołączą. Warto!”powiedział Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska.

Wpływ różnorodności na rozwój miast jest w tym roku jednym z tematów przewodnich spotkania i poruszony zostanie szerzej także w debacie z udziałem przedstawicieli trzech samorządów: Anny Szadkowskiej-Ciężkiej z Urzędu Miasta Lublina, Beaty Maciejewskiej, pełnomocniczki Prezydenta Miasta Słupska ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta oraz Karoliny Malczyk, zastępczyni dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej, Urzędu m.st. Warszawy.

Wprowadzanie zarządzania różnorodnością i działań antydyskryminacyjnych w samorządach jest, szczególnie ważne, nie tylko dlatego, że to często jedni z większych regionalnych pracodawców, zatrudniający kilkuset czy nawet kilka tysięcy pracowników w jednostkach zależnych. Osób różnej płci, wieku czy wyznania. Uwzględnienie różnorodnych cech i potrzeb zatrudnionych tam osób oraz umiejętne wykorzystanie bogactwa, które można czerpać z systemowego zarządzania różnorodnością, przyniesie korzyści nie tylko zatrudnionym tam osobom, w miejscu pracy. To bardzo ważne także dla lokalnego środowiska i interesariuszy urzędów. Bardzo się cieszymy, że Słupsk postanowił wyznaczać nowe standardy w tym zakresie, mamy nadzieję, że to tylko wspaniały początek i więcej polskich samorządów dołączy do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności.”powiedziała Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu i koordynatorka programu Karta Różnorodności.

Po części konferencyjnej połączonej z debatą odbędzie się sesja warsztatów z udziałem specjalistów z dziedziny zarządzania różnorodnością: Krzysztofem Śmiszkiem Prezesem Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, Jessicą Gedamu z niemieckiej organizacji EAF Berlin  i współpracującą z Komisją Europejską Marią Hegarty z Irlandii. Przez cały czas trwania obchodów uczestnicy będą mogli także odwiedzić „Miasteczko Różnorodności”, gdzie aktualni sygnatariusze Karty będą prezentować swoje dobre praktyki, działania i projekty z obszaru zarządzania różnorodnością.

Spotkanie jest bezpłatne, otwarte i skierowane zarówno do osób na stanowiskach managerskich jak
i pracowników oraz studentów zainteresowanych tematem zarządzania różnorodnością. Aby zostać uczestnikiem należy jedynie zarejestrować swój udział w wydarzeniu, wypełniając formularz.

Zapraszamy też do zapoznania się z agendą spotkania.

Partnerem medialnym wydarzenia jest Rzeczpospolita.

Patroni medialni: Cr Navigator, Personel i Zarządzanie

III-Dzien-Roznorodnosci-Banner-portal

Opiekun Karty Różnorodności

200px-Orange_logo

 

Patroni honorowi Karty Różnorodności

logo-pelnomocnik-rzadu-traktowania              logo-rpo

 

Partner medialny Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności

Rz_Logo_srednie-1

 

Patroni medialni Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności

cr_navigator_logo duzelogo_presonel_i_zarządzanie_male