#TyDzieńKobiet w Karcie Różnorodności – cykl wywiadów na Dzień Kobiet

8 marca 2019

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy cykl wywiadów z prelegentkami i prelegentami konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”. 

Wśród idei przyświecających Karcie są także działania w zakresie równouprawnienia kobiet i mężczyzn. 19 listopada 2018 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się konferencja „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”, zorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach programu Karta Różnorodności oraz Kongres Różnorodności. W ten sposób Forum Odpowiedzialnego Biznesu włączyło się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, a zwłaszcza Celu 5 – Równość płci.  Jednym z owoców konferencji jest #TyDzieńKobiet – cykl wywiadów z prelegentkami i prelegentami, który został zaprezentowany w mediach Karty Różnorodności z okazji tegorocznego Dnia Kobiet:

– Dzień Kobiet to szczególna okazja do refleksji nad pozycją i sytuacją kobiet, zwłaszcza na rynku pracy. Jak pokazują zarówno badania, jak i codzienne doświadczenia, wciąż jest wiele do zrobienia. Wykorzystanie w pełni potencjału kobiet oraz równość płci leży w interesie wszystkich, kobiet i mężczyzn. Dlatego tak istotna jest współpraca biznesu, administracji publicznej i organizacji, czego sobie i wszystkim w tym dniu życzymy – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zachęcamy także do zapoznania się z planami Karty Różnorodności na 2019 rok >>

Źródło: inf. własna