Twój głos ma moc! Weź udział w badaniu Pracodawca na TAK

22 lutego 2021

Zapraszamy do udziału w badaniu „Pracodawca na TAK”, którego celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością na rynku pracy oraz pracodawców otwartych na włączenie tej grupy pracowników do swoich zespołów. Karta Różnorodności jest patronem badania realizowanego przez Fundację TAKpełnosprawni.

– W ostatnich latach zwiększyła się otwartość firm na prowadzenie polityki różnorodności i włączania. Nie przekłada się to jednak na znaczący wzrost zatrudnienia i realnego włączania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy. Co więcej, kryzys wywołany COVID-19 może spowodować spowolnienie wysiłków związanych z obecnością tej grupy w polskich firmach. To dobry moment, aby przeprowadzić II edycję badania Pracodawca na TAK i ocenić, jak zmieniła się sytuacja przez ostatnich kilka lat. Zależy nam, aby poznać punkt widzenia, potrzeby oraz wyzwania, jakie obecnie stoją przed pracodawcami i osobami z niepełnosprawnością – podkreśla Agata Robińska z Fundacji TAKpełnosprawni.

Uzyskane odpowiedzi przyczynią się do powstania raportu, który będzie stanowił bazę wiedzy i inspiracji zarówno dla pracodawców chcących zatrudniać pracowników z niepełnosprawnością, jak i dla osób z niepełnosprawnością, które chcą być aktywne na otwartym rynku pracy. Każdy może mieć wkład w tę misję. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na takpelnosprawni.pl/badanie, poświęcić kilka minut i wyrazić swoją opinię, aby realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób z niepełnoprawnością na rynku pracy.

Źródło: Fundacja TAKpełnosprawni