TVN Warner Bros. Discovery oferuje pracownikom_czkom skrócony czas pracy w piątki i dodatkowe dni urlopu

18 sierpnia 2022

TVN Warner Bros. Discovery wprowadziło w okresie wakacyjnym krótszy dzień pracy w piątki. W ramach globalnej inicjatywy Warner Bros Discovery Summer Friday Program, która potrwa do 2 września, pracownicy firmy mogą skrócić swój dzień pracy ostatniego dnia roboczego tygodnia o cztery godziny.

Zainicjowany na początku czerwca program został dostosowany do rodzaju pracy na różnych stanowiskach i do potrzeb biznesowych w regionie. Członkowie zespołu TVN Warner Bros. Discovery, którzy nie mogą skrócić swojego dnia pracy w piątki z uwagi na specyfikę wykonywanych zadań będą mogli wykorzystać dodatkowe dni urlopu w 2022 roku.

– Stale obserwujemy zmieniający się rynek pracy i zwracamy uwagę na oczekiwania naszych pracowników. Dzisiaj, po doświadczeniach, które płyną z hybrydowego modelu pracy podczas pandemii COVID-19 wiemy, że elastyczność to jedna z głównych cech, jakie powinny opisywać nowoczesne środowisko pracy. Summer Friday Program jest dodatkową zachętą dla naszych pracowników do weekendowych wyjazdów, letniego odpoczynku i oderwania się od spraw służbowych. Ze względu na bardzo różnorodne zadania naszych zespołów wprowadziliśmy także zamiennie możliwość wykorzystania dodatkowych dni wolnych od pracy. Pracujemy nad kolejnymi udogodnieniami, które pozwolą pracownikom TVN Warner Bros. Discovery łączyć pasję do pracy, którą wykonują z cennym czasem wolnym poza biurem – mówi Agnieszka Maciejewska, VP People & Culture w TVN Warner Bros. Discovery.

Zachowanie równowagi między pracą a życiem zawodowym jest coraz ważniejsze nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców – dobre samopoczucie zatrudnionych przekłada się m.in. na rzadsze występowanie wypalenia zawodowego.

Źródło: inf. pras.