Trwa rekrutacja do „Sprawnego stażu”

22 kwietnia 2024

Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia rozpoczęła rekrutację do III edycji programu „Sprawny staż”, dedykowanego osobom z niepełnosprawnościami. Tegoroczna odsłona programu oferuje aż trzydzieści stanowisk w dwunastu międzynarodowych firmach.

Do udziału w programie zapraszani są studenci i absolwenci studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich, którzy posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz nie ukończyli trzydziestego roku życia. Termin na wysłanie aplikacji upływa 26 maja 2024 r.

Partnerami tegorocznej edycji programu „Sprawny staż” są firmy, takie jak Accenture, Bayer, Credit Agricole, Deloitte, ERGO Hestia, IKEA, mBank, ORLEN, Procter & Gamble, Rossmann, Siemens Healthineers oraz State Street. Każda z tych firm zaoferowała interesujące stanowiska i możliwości rozwoju kompetencji zawodowych. Zainteresowani kandydaci i kandydatki mają do wyboru trzydzieści miejsc stażowych w obszarach: administracja, HR, analiza danych, chemia, finanse, IT, logistyka, marketing i komunikacja oraz prawo.

–  Celem „Sprawnego stażu” jest wsparcie młodych osób z niepełnosprawnościami w rozpoczęciu ich kariery zawodowej. Chcemy dać uczestnikom możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz pracy w uznanych na rynku firmach. Nasz program otwiera drzwi do ambitnych projektów oraz umożliwia rozwój zawodowy – mówi Monika Truszkowska-Bednarek, prezeska Fundacji Grupy ERGO Hestia Integralia.

Praktyki w ramach programu rozpoczynają się w lipcu i trwają 3 miesiące, choć niektórzy pracodawcy oferują również staże dłuższe – półroczne lub nawet roczne. Minimalna stawka wynagrodzenia wynosi 4872 zł brutto za miesiąc stażu w pełnym wymiarze. Program zakłada tryb pracy w formie stacjonarnej, hybrydowej lub w pełni zdalnej, w zależności od ogłoszenia.

– To już trzeci raz, kiedy łączymy potrzeby firm z potrzebami osób z niepełnosprawnościami. Program rozrasta się z roku na rok. Zaczynaliśmy z czterema partnerami, dziś jest ich dwunastu. Doświadczenie dwóch edycji pokazuje, że 40% stażystów i stażystek zostaje w firmach po zakończeniu programu. Inkluzywność na rynku pracy powoli staje się faktem – dodaje Monika Truszkowska-Bednarek. 

Aplikacje do programu „Sprawny staż” można składać do 26 maja 2024 r. poprzez stronę.

Karta Różnorodności jest Partnerem inicjatywy.

Źródło: mat. pras.