Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Choć na ich temat krążą przykre plotki i czarne legendy, powoli zaczyna się wyłaniać nowy obraz pokolenia Millenialsów, młodych ludzi urodzonych między 1980 a 2000 rokiem, zwanych również Generacją „Y” oraz „Z”. Ich osobliwe podejście do życia i pracy ma szansę naprawić błędy w systemie stawianym przez wcześniejsze pokolenia. Przy dobrych wiatrach, zmiany, które wymuszają na firmach, uratują nas wszystkich przed przykrymi skutkami wypalenia w korpo-pracy.
Niebawem Millenialsi będą dominować na rynku pracy. Jak wskazuje analiza tematyczna Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Młodzi na rynku pracy„, przy utrzymaniu obecnych trendów za 10-15 lat osoby, które zdobywały edukację w latach 90., stanowić będą ok. 80% wszystkich zatrudnionych.
To z kolei – jak podkreśla Forum – zmusi pracodawców do lepszego przyjrzenia się tej grupie, a także dostosowania dotychczasowych sposobów działania (w tym zarządzania ludźmi) do młodych. Z tego, co na temat Millenialsów mówią specjalistki ds. rekrutacji i rozwoju pracowników w globalnych koncernach Siemens, Nutrica i Saint-Gobain, wyłania się optymistyczny obraz tej transformacji.
Oto sześć obszarów kultury i organizacji pracy, które zmieniają dla nas Millenialsi:
Jak? Czytaj w serwisie „Wysokich Obcasów”.
Materiał powstał we współpracy z serwisem WysokieObcasy.pl. Wykorzystano w nim wypowiedzi przedstawicielek trzech firm, które są sygnatariuszami Karty Różnorodności – Moniki Kołodziejczyk, Kierownik ds. Rekrutacji i Rozwoju HR, Saint-Gobain Polska; Katarzyny Rudzińskiej, Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi, NUTRICIA Polska; Wiesławy Czarneckiej-Stańczak, Dyrektor Działu Zarządzania Personelem (HR), SIEMENS.