Społecznie odpowiedzialna „Równa Firma” wybrana

11 kwietnia 2019

9 kwietnia w Szczecinie, pracownicy i studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego po raz 7. docenili zachodniopomorskie firmy, działające w duchu społecznej odpowiedzialności. Plebiscyt Równa Firma był połączony z wyróżnieniem najlepszych w regionie menedżerów. Plebiscyt był objęty patronatem Karty Różnorodności.

– Jestem bardzo zaskoczona, w ogóle nie spodziewałam się wygranej – mówiła Monika Bogusz, z Centrum Stomatologicznego w Drawsku Pomorskim, zwyciężczyni tegorocznej edycji Plebiscytu Równa Firma na najbardziej odpowiedzialną społecznie firmę w zachodniopomorskim.

Kapituła oceniająca 27 spośród 250 firm zgłoszonych do Plebiscytu wątpliwości nie miała. Centrum Stomatologiczne MB wykazało jak dba o pracowników, środowisko i lokalną społeczność, od lat wspiera ciekawe projekty organizacji pozarządowych, funduje stypendia uczniom oraz sportowcom z powiatu i regionu.

– Lista społecznie odpowiedzialnych działań laureata jest imponująca – zauważa dr Katarzyna Kazojć, inicjatorka Plebiscytu. – Przy okazji po raz kolejny udowadnia, że społecznie odpowiedzialne mogą również małe działalności gospodarcze.

Plebiscyt Równa Firma od 2012 roku ocenia firmy z zachodniopomorskiego, zachowujące równowagę pomiędzy rentownością, a działaniami wspierającymi region, w którym funkcjonują. W tym roku poza nagrodą główną, wyróżniono działalność w kategoriach Aktywność Społeczna, Innowacje Społeczne, Edukacja i Rozwój oraz oddział w województwie zachodniopomorskim. Nagrodzono kolejno firmę: Kleist, VRPlanet, infinIT codelab oraz Keller.

Dodatkowo szczególne uznanie w Plebiscycie Równa Firma 2019 otrzymała restauracja Marshal food i kancelaria Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy.

O Plebiscycie Równa Firma

Celem Plebiscytu jest wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie firm z zachodniopomorskiego. Firm, które wykazują się ponadprogramową i niewymuszoną prawem dbałością o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko.

Równa Firma jest organizowana przez studentów i pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, zrzeszonych w Fundacji Biznes Innowacje Networking. Inicjatorką jest dr Katarzyna Kazojć, która wraz z członkami studenckiego koła naukowego co roku współtworzy to przedsięwzięcie. Udział w plebiscycie jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny.

Szczegóły >>

źródło: mat. organizatorów