Sodexo wśród firm rankingu Bloomberg GenderEquality Index (GEI)

8 marca 2018

Sodexo, znalazło się w gronie firm notowanych w tegorocznej edycji rankingu Bloomberg Gender-Equality Index (GEI). Zestawienie to powstaje w oparciu o poziom równowagi płciowej w badanych przedsiębiorstwach, analizując wewnętrzne dane statystyczne, politykę HR, wsparcie dla społeczności lokalnych, a także oferowane usługi czy produkty. Sodexo Polska jest sygnatariuszem Karty Różnorodności.

Jest to pierwsza edycja tego zestawienia, będącego rozszerzeniem rankingu Bloomberg Financial Services Gender-Equality Index (BFGEI), który w 2017 roku zebrał dane z 52 firm z branży finansowej z w sumie 17 krajów i rejonów świata. Tegoroczne wydanie rozszerza swe spektrum na
wszystkie branże oraz na łącznie 24 państwa świata.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasze zaangażowanie w promocję równości płci w naszej firmie znajduje odzwierciedlenie w tak prestiżowym zestawieniu – mówi dr. Rohini Anand, Senior Vice President Corporate Responsibility & Global Chief Diversity Officer w Grupie Sodexo. Dr. Anand, która pełni również funkcję współprzewodniczącej Women’s International Forum for Talent (SWIFt – komitetu ścisłego kierownictwa firmy na rzecz równości płci w całej Grupie Sodexo) 
– Choć cieszy nas postęp, jaki udało nam się osiągnąć w naszej firmie w obszarze dążenia do równości, wciąż identyfikujemy nowe obszary do działania na jej rzecz i przez to nie możemy spocząć na laurach” – dodała

W 2017 Grupa Sodexo zobowiązała się do zapewnienia kobietom 40% miejsc w swoim ścisłym kierownictwie do 2025 roku. Obecnie w organach zarządczych firmy zasiada 32% kobiet, zaś reprezentacja obu płci w Radzie Dyrektorów Grupy Sodexo jest równa.

źródło: materiały prasowe firmy