Ruszyło badanie rynku i środowiska pracy osób LGBTQ w Polsce 2015

16 stycznia 2015

Do końca marca trwa zbieranie danych w Badaniu rynku i środowiska pracy osób LGBTQ w Polsce 2015. Zachęcamy wszystkie osoby nieheteronormatywne do udziału.

Badanie jest kontynuacją projektu rozpoczętego w roku 2014. Doroczna ankieta pozwala odpowiedzieć na pytania, dotyczące zagadnień finansowych i związanych ze stylem życia osób LGBTQ. W ubiegłorocznej edycji na ankietę odpowiedziało kilkanaście tysięcy osób.

–> Aby wziąć udział w badaniu, wejdź na stronę ankieta.lgbt.biz.pl

Zebrane w ten sposób dane pozwoliły nam na opracowanie kompleksowego raportu dla firm uczestniczących w Platformie LGBT Bussines Forum – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, Prezes Fundacji. – Mamy nadzieję na równie duże zainteresowanie w tym roku. Tegoroczne badanie zostało nieco zmodyfkowane. Dzięki doświadczeniu poprzedniej edycji, mogliśmy lepiej przygotować formularz ankiety.

Ruszająca właśnie edycja badania została powiększona o kwestie związane z bankowością i rynkiem ubezpieczeń. Jak podkreśla Fundacja LGBT Bussines Forum, to właśnie te branże są bardzo zainteresowanie środowiskami LGBTQ. Przedstawiciele Fundacji bardzo często otrzymują pytania, dotyczące charakterystyki grupy, jaką są konsumentki i konsumenci LGBTQ od przedstawicieli firm tego sektora.

Treść badania konsultowana była z największymi organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się tematyką praw osób LGBTQ. Wyniki badania będą opublikowane w trakcie organizowanej przez LGBT Business Forum konferencji podczas Festiwalu Parady Równości 2015.

Źródło: informacja organizatora badania