Rusza rejestracja na warszawską Paradę Równości

15 marca 2024

5 czerwca to oficjalna data tegorocznej Parady Równości – największego w Polsce święta wolności, równości i miłości, które łączy osoby wyznające wartości takie jak prawa człowieka i demokracja. Organizatorzy otworzyli formularz rejestracyjny na wydarzenie.

Czerwiec to Miesiąc Dumy (eng. Pride Month), kiedy społeczność LGBT+ wspólnie z sojuszniczkami i sojusznikami celebruje różnorodność i równouprawnienie, tam gdzie jest lub podkreśla konieczność wprowadzenia równych praw tam, gdzie ich nie ma. Na liście postulatów Parady Równości, poza koniecznością wprowadzenia ustawy umożliwiającej parom osób tej samej płci formalizację związków, a osobom transpłciowym godną tranzycję, znajdują się postulaty innych grup poza społecznością LGBT+, m.in. dotyczące zmian w przestrzeni publicznej tak, by była dostępna dla wszystkich niezależnie od stopnia sprawności. Rzetelna edukacja jako prawo człowieka czy równe prawa dla migrantek i migrantów oraz uchodźczyń i uchodźców to kolejne punkty na liście postulatów.

Zarejestrować się na Paradę mogą grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, partie polityczne oraz firmy.

– Zależy nam na tym, aby wszyscy czuli, że Parada Równości jest od początku do końca ich świętem – mówi Rafał Dembe, prezes Fundacji Wolontariat Równości.

Rejestracja odbywa się przez stronę www.paradarownosci.pl. Do wyboru jest udział grupy w kolumnie Parady, stworzenie platformy i wystawienie stoiska w Miasteczku Równości. Organizatorzy oferują także wsparcie w przygotowaniu platform i innych form oficjalnej obecności na wydarzeniu.

Miasteczko będzie miejscem, w którym osoby przyjeżdżające do Warszawy specjalnie na Paradę będą mogły nabrać sił przed i po marszu, ale przede wszystkim zapoznać się z bogatą ofertą organizacji pozarządowych, instytucji kulturalnych i inkluzywnych firm. Organizatorom zależy na tym, aby przez cały czerwiec Warszawa tętniła życiem. Dlatego już teraz namawiają warszawianki i warszawiaków prowadzących lokale gastronomiczne, kluby muzyczne czy domy kultury, aby organizowali wydarzenia pod wspólnym szyldem Parady Równości.

Więcej informacji na stronie.

Źródło: inf. pras.