Różnorodność a rozwój biznesu – praktyczny przewodnik dla pracodawców [webinar]

25 czerwca 2021

Kancelaria prawna Noerr wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującym Kartę Różnorodności w Polsce, zapraszają na spotkanie online poświęcone tematowi przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy. Webinar odbędzie się 30 czerwca o godz. 11. Obowiązują zapisy.

Minęły blisko dwa lata od wejścia w życie nowelizacji Kodeksu pracy, która obejmowała zapisy dotyczące nierównego traktowania pracowników i mobbingu. Na znaczeniu zyskało hasło różnorodność. Okazało się wręcz, że stawianie na różnorodność w miejscu pracy może przekładać się na konkretne zyski. Jednocześnie stało się jasne, że różnorodnością w firmie należy profesjonalnie zarządzać, aby nie przekroczyć dosyć cienkiej granicy i dopuścić się dyskryminacji.

Jak zatem rozwijać różnorodność, aby budować biznes, a nie dyskryminować? O tym podczas spotkania organizowanego przez Kancelarię Noerr Biedecki opowie Adrianna Lepka,  współpracowniczka Forum Odpowiedzialnego Biznesu, socjolożka i menedżerka projektów m.in. związanych z różnorodnością. Rozmowa będzie dotyczyła m.in. tego, czym jest różnorodność (i że to nie tylko kwestie LGBT), jaki jest obraz Polski w tym kontekście i jakie praktyki stosują polskie firmy, a także co wynika z  badania Diversity IN Check.

W programie m.in.:

  • Różnorodność/Dyskryminacja w miejscu pracy – perspektywa prawna: istotne regulacje prawne dot. różnorodności (dyskryminacja, molestowanie, mobbing), przykłady z praktyki;
  • Profesjonalne rozwijanie różnorodności – przykłady działań na rzecz poprawy różnorodności w miejscu pracy;
  • Karta Różnorodności – czym jest i jakie korzyści może przynieść pracodawcom;
  • Różnorodność a budowanie marki – oczekiwania ze strony rynku pracy; sposoby komunikacji;
  • Aktualności HR – przegląd aktualnych istotnych informacji z zakresu prawa pracy.

Spotkanie poprowadzą:

  • Jarosław Karlikowski – radca prawny odpowiedzialny za praktykę prawa pracy w polskim biurze kancelarii Noerr;
  • Adrianna Lepka – socjolożka, menedżerka projektów związanych z różnorodnością, współpracowniczka Forum Odpowiedzialnego Biznesu (koordynator Karty Różnorodności w Polsce).

Kiedy: 30 czerwca 2021 r. (środa), godz. 11.00 (CET)

Czas trwania: 60 min

Język: polski

Wydarzenie bezpłatne, obowiązuje rejestracja tutaj >>