„Równe szanse kobiet i mężczyzn w biznesie. Jak to zrobić?” Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na seminaria dla firm!

2 lutego 2015

Faktem jest, że firmy mające w swoich zarządach kobiety, osiągają lepsze wyniki finansowe niż firmy, które nie mają ich w swoich władzach. Mimo to, choć wśród ogółu kadry kierowniczej w Polsce panie stanowią 39,8%, w zarządach i radach nadzorczych jest ich tylko 15%. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, realizując projekt „Równość w Biznesie”, chce to zmienić.

Jak to zrobić – kompleksowy pakiet dla firm

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza firmy do udziału w unikatowych w skali kraju, bezpłatnych seminariach informacyjno – szkoleniowych z zakresu idei wspierania awansów kobiet oraz korzystania z narzędzia, pomagającego w osiągnięciu równości szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy.

Seminaria są dedykowane dużym firmom (zatrudniającym powyżej 250 osób) i zostały przygotowane z myślą o menedżerach/menedżerkach i specjalistach/specjalistkach z działów związanych z HR, CSR oraz z działów współpracujących.
Zagadnienia poruszane w trakcie seminariów to m.in.:

  • różnorodność a korzyści ekonomiczne i pozaekonomiczne firmy,
  • rodzaje działań równościowych w firmie,
  • równość szans w praktyce,
  • przygotowanie strategii działań równościowych krok po kroku.

Seminaria odbędą się w kilku miastach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu, w okresie od 24 lutego do 15 kwietnia 2015 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na seminaria, harmonogramu wydarzeń oraz samego projektu, znajdą Państwo na stronie internetowej projektu.

Zarejestruj się na seminaria.

Źródło: informacja prasowa