Rossmann solidnym pracodawcą

11 października 2021

Firma Rossmann zdobyła tytuł „Solidnego Pracodawcy 2021” za ofertę socjalną dla pracowników, program rozwoju ich pasji „Pozytywnie Zakręceni”, a także działalność na rzecz potrzebujących oraz zaangażowanych w walkę z pandemią.

Kapituła Konkursu doceniła działania firmy na rzecz pracowników (prywatna opieka lekarska, karnety sportowe, paczki dla dzieci, wyprawki szkolne, dofinansowanie obozów i kolonii, kursy doszkalające) oraz ofertę staży i praktyk dla studentów oraz absolwentów uczelni.

Rossmann od wielu lat jest zaangażowany w program Urzędu Miasta Łodzi – „Młodzi w Łodzi”. W ostatnich latach firma podpisała także umowy o współpracy z wiodącymi uczelniami: Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Łódzkim. Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę na prospołeczną działalność firmy w czasie pandemii. Poza kontynuacją akcji „Pomagamy jak umiemy” (od tego roku „Pomagamy jak umiemy kobietom”) i innych dotychczasowych działań charytatywnych, Rossmann przekazał 93 szpitalom zakaźnym kremy ochronne do rąk o wartości 1 mln zł.

Źródło: mat. pras.