Przyłącz się do akcji „Dwie godziny dla Rodziny”!

31 marca 2015

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce, który przypada na 15 maja, serdecznie zapraszamy Państwa do aktywnego włączenia się w IV edycję akcji społecznej „Dwie godziny dla Rodziny”, której celem jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i więzi rodzinnych. Patronem Honorowym wydarzenia jest Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Jest to projekt realizowany z inicjatywy Fundacji Humanites – Sztuka Wychowania. W ubiegłym roku włączyło się do niego kilkaset firm i organizacji, w tym m.in. Grupa Allianz, Grupa Aviva, Bosch, Grupa EFL, Electrolux, ENEL-MED, Grupa ERBUD, EY, GFK Polonia, Hotele Dr Ireny Eris, PKN ORLEN, Grupa KOPEX, K2, Pentacomp, Grupa PZU, PLAY, PwC, Tchibo, TESCO i wiele innych. Ponad 90% z nich skróciło czas pracy tego dnia lub udzieliło dodatkowych 2 godzin wolnych swoim pracownikom. Akcja uzyskała poparcie ONZ. Patronem Głównym tegorocznej edycji jest PKN Orlen oraz JVC i PKPP Lewiatan. Patronat mediowy objęły: TVP2, TVP ABC, Wirtualna Polska, Radio Warszawa oraz THINK TANK.

Jak piszą organizatorzy, poprzednie edycje akcji „Dwie godziny dla Rodziny” udowodniły, że przy niewielkim nakładzie i dobrej woli, pracodawcy mogą pokazać, jak ważne są dla nich role społeczne swoich pracowników. Podkreślić, że dobra integracja życia prywatnego i zawodowego jest również kluczowym czynnikiem wpływającym na motywację i zaangażowanie ludzi w pracy.

Zachęcamy wszystkie firmy do wzięcia udziału w tegorocznej akcji realizowanej pod hasłem przewodnim: „Wspomnienia łączą pokolenia”.

Więcej informacji na temat akcji „Dwie godziny dla Rodziny” znajdą Państwo na stronie internetowej organizatorów: http://mamrodzine.pl.

Źródło: informacja od organizatora, http://mamrodzine.pl.