Przewodnik jak wdrażać międzynarodową politykę różnorodności

29 kwietnia 2013

12 kwietnia ORSE zaprezentował: Practical Guide on „How to Implement an International Diversity Policy?” (Praktyczny Przewodnik na temat: „Jak wdrażać Międzynarodową Politykę Różnorodności„) podczczas konferencji na taki sam temat.

Kilka firm zaprezentowało swoje strategie implementacji polityki różnorodności na międzynarodowym poziomie: Accor, BNP Paribas, Carrefour, EDF, Orange, Renault, Sodexo, Velia Environnement.

Przewodnik (w wersji angielskiej i francuskiej) jest konsekwentnym uzupełnieniem publikacji ORSE „Guide on preventing discrimination and promoting diversity in companies” („Przewodnik na temat zapobiegania dyskryminacji i promocji różnorodnosci w firmach”), wydanej w lipcu 2011 roku.

Nowy przewodnik obiera za cel firmy, które rozważają rozwój polityk różnorodności na poziomie globalnym, jak również tych, które zdołały już zaadoptować takie podejście, a teraz próbuję je ulepszyć.

Celowo część praktyczna i edukacyjna jest specyficznie ukierunkowana na kierowników ds. HR i różnorodności, managerów oraz  ogólnie rzecz biorąc pracowników operacyjnych, a także związki zawodowe i reprezentację pracowników (którzy na co dzień mają do czynienia z zarządzaniem różnorodnymi zespołami) oraz do firm zajmujących się doradztwem w temacie różnorodności, zarówno na poziomie grup, lokalnym, jak i w zagranicznych spółkach.

Przewodnik dostępny pod linkiem

Źródło: ORSE