„Prawo pracy dla rodziców” – e-book

16 stycznia 2014

„Prawo pracy dla rodziców” – poradnik, który odpowie na wiele pytań przyszłych i obecnych rodziców. Napisany jest prostym, przyjaznym językiem. Ebook można pobrać bezpłatnie ze strony www.mamopracuj.pl.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, portal mamopracuj.pl wspólnie z Kancelarią Frączyk & Partnerzy zebrał najważniejsze zagadnienia w zakresie prawa pracy, a dotyczące właśnie rodziców, tworząc poradnik „Prawo pracy dla rodziców”.

Do redakcji portalu od samego początku jego powstania przychodziły maile z pytaniami prawnymi, nurtującymi czytelniczki. Regularnie publikowano odpowiedzi na nie w rubryce „Zapytaj prawnika”  (http://www.mamopracuj.pl/kategorie/zdaniem%20prawnika).

Powstał z tego ciekawy materiał. To zainspirowało nas do stworzenia ebooka, gdzie w przyjazny sposób opisujemy krok po kroku, jak polskie prawo wspiera kobiety i mężczyzn w rodzicielstwie – mówi Joanna Gotfryd, współzałożycielka portalu, zaangażowana w wydanie ebooka.

Ebook „Prawo pracy dla rodziców” podzielony jest na rozdziały:

1.      Będziemy mieli dziecko
2.      Witaj na świecie
3.      Rodzice wracają do pracy
4.      Jeśli nie stosunek pracy to co?
5.      Wnioski i dokumenty do pobrania (edytowalne).

Szczegółowo omówione zostały zagadnienia macierzyństwa w okresie ciąży pracownicy, urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, powrotu do pracy, a także praw rodziców zatrudnionych w oparciu o umowy cywilnoprawne i prowadzących własną działalność. Udostępniono do pobrania wnioski, które rodzice składają u pracodawcy: o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego, ojcowskiego, wychowawczego, wniosek o obniżenie wymiary czasu pracy i o ustalenie przerw na karmienie dziecka.

Ebook dostępny jest w formacie pdf. 20 stycznia udostępniona zostanie również wersja epub.

źródło: redakcja mamopracuj.pl