Praktycznie o włączającej transformacji rynku pracy

11 maja 2021

7 maja odbyły się warsztaty „Praktycznie o włączającej transformacji rynku pracy”, realizowane w ramach międzynarodowego projektu Upskill 4 Future. W spotkaniu prowadzonym przez dr Annę Jawor Joniewicz i dr hab Łukasza Sienkiewicza – ekspertów z zakresu m.in. analizy rynku pracy i zarządzania różnorodnością wzięły udział firmy zaangażowane w projekt oraz zaproszone małe i średnie firmy.

W części teoretycznej przedstawiona została aktualna sytuacja na rynku pracy oraz omówiono główne czynników zachodzących zmian. Uczestnicy dowiedzieli się także m.in. dlaczego warto przygotowywać strategie średnio- i długookresowe i jak identyfikować pracowników narażonych na wykluczenie z rynku pracy. W części warsztatowej eksperci pokazali uczestnikom możliwości prognozowania przyszłości w zakresie rozwoju firmy, jej zasobów kompetencyjnych i jej otoczenia próbując wyjść z uczestnikami poza utarte schematy myślowe. Przedstawiono także metodę scenariuszowa tworzenia wizji przyszłości.

Zapis części teoretycznej spotkania dostępny jest dla uczestników projektu i programu partnerstwa FOB tutaj >>

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w kolejnych warsztatach lub dołączeniem do projektu, zapraszamy do kontaktu z Agnieszka Kłopotowską, odpowiedzialną za projekt #Upskill4Future.

Więcej o projekcie Upskill 4 Fututre na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/upskill4future >>