Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali” wspierana w tym roku przez Grupę Adamed

29 sierpnia 2017

2 września 2017 r.  raz czwarty odbędzie się Ogólnopolska Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali” i towarzyszący jej Piknik Pokoleń. „Będziemy radośni, ale nie infantylni. Bo walczymy ze stereotypami i marginalizacją osób starszych” – mówi Przemysław Wiśniewski, z organizującej Paradę Fundacji Zaczyn (www.zaczyn.org).

„Obecnie seniorzy to 22% społeczeństwa polskiego, a w przyszłości 4 na 10 Polaków będzie miało więcej niż 60 lat. Musimy dostrzec potencjał i problemy tej grupy, międzypokoleniowo apelować o lepsze rozwiązania społeczne dla dzisiejszych i przyszłych seniorów. Po to Parada” – dodaje Wiśniewski.

Parada wyruszy 2 września o godz. 12:00 z Ronda de Gaulle’a w Warszawie. Stamtąd uczestnicy przejdą na teren Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń. Dla uczestników zagra zespół Tercet Egzotyczny, po koncercie odbędzie się największy międzypokoleniowy dancing w Polsce prowadzony przez DJ Wikę, na którym organizatorzy spodziewają się nawet 10 000 gości.

Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć kampania społeczna „Odważ się na zmiany”, przygotowana przez Fundację ZACZYN i Promedica24 (www.promedica24.com.pl). W ramach akcji uczestnicy Parady będą mogli wysłuchać dyskusji z udziałem m.in. Beaty Pawlikowskiej, Krystyny Mazurówny czy Konrada Gacy. Odbędą się warsztaty, na uczestników czekać będzie bezpłatny poczęstunek.

W tym roku partnerem strategicznym Parady została Grupa Adamed. Wydarzenie współfinansuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Urząd m. st. Warszawy.

Patronami wydarzenia są minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, rektor Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Pałys.

źródło: materiały prasowe fundacji