PAH: ostatnia szansa, aby aplikować do programu GLEN 2017

11 stycznia 2017

Polska Akcja Humanitarna zaprasza osoby działające w obszarze edukacji globalnej lub pokrewnej, lokalnych aktywistów/ki zainteresowanych tymi tematami, szukających intensywnego oraz rozwijającego programu opartego na krytycznej refleksji i doświadczeniu pracy w krajach globalnego Południa do kolejnej edycji programu GLEN. W Polsce PAH szuka 6 uczestników/czek. Zgłoszenia do programu trwają so 12 stycznia 2017 roku. Program jest bezpłatny.

GLEN to intensywny cykl edukacyjny dla osób zainteresowanych edukacją globalną. Składa się z międzynarodowych szkoleń z zakresu edukacji globalnej, strukturalnego rasizmu i etycznej komunikacji o kwestiach globalnych, 3-miesięczny staży w krajach globalnego Południa  oraz działalności edukacyjne po powrocie. Do udziału w nim PAH zaprasza wszystkich, którzy lubią działać w lokalnym środowisku z myślą o wyzwaniach współczesnego świata, osoby chcące sprawdzić się w roli edukatora/ki lub aktywisty/tki po powrocie do Polski, o rozwiniętej umiejętności krytycznego myślenia oraz posiadające kwalifikacje do pracy w organizacjach goszczących podczas staży. Program skierowany jest do osób między 21. a 30. rokiem życia W 2017 roku oferujemy staże w Kamerunie, Ghanie, Ugandzie, Malawi i RPA.

Na każdy ze staży jadą dwie osoby (jedna z Polski oraz jedna z innego kraju europejskiego). Po powrocie ze staży uczestnicy/czki wolontariacko współpracują z zespołem edukacji PAH przez co najmniej rok. Staż jest tylko jednym z elementów przygotowawczych do działalności edukacyjno-aktywistycznej po powrocie.

Ważne!
•    GLEN to nie wycieczka ani projekt z zakresu pomocy rozwojowej. To program edukacyjny.
•    Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach i szkoleniach jest obowiązkowe.
•    Najważniejszym elementem programu jest aktywność uczestnika po powrocie.

Więcej informacji na stronie organizatorów: http://www.pah.org.pl