Otwierając się na różnorodność – podręcznik

3 grudnia 2015

Polskie firmy coraz chętniej zatrudniają osoby LGBT. To się po prostu opłaca – przekonują autorki i autorzy pierwszego w historii podręcznika dobrych praktyk w zatrudnianiu osób nieheteronormatywnych.

otwierajac sie na roznorodnosc okladkaAutorzy publikacji „Otwierając się na różnorodność” analizują działania, jakie firmy w Polsce podejmują na rzecz tworzenia miejsca pracy przyjaznego dla różnorodnych pracowników – w szczególności dla osób LGBT. Podręcznik zawiera konkretne przykłady działań i strategii podejmowanych w konkretnych firmach.

W podręczniku zapoznać się można m.in. z przykładami, płynącymi z firm takich jak Credit Suisse Polska, Sodexo Polska, Shell Polska, Oliver Wyman czy też Viacom. Dyskryminacja osób LGBT w miejscu pracy jest nadal faktem. Z dorocznego „Badania rynku i środowiska pracy osób LGBT w Polsce”, które przeprowadza także Fundacja LGBT Business Forum wynika, że 45,6% osób LGBT doświadczyło w miejscu pracy dyskryminacji, a aż 4,2% osób badanych doświadczyło przemocy fizycznej.

Podręcznik został wydany przez Fundację LGBT Business Forum w projekcie „Miejsce pracy przyjazne osobom LGBT”, realizowanym w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanym z Funduszy EOG.

Publikacja jest dostępna tutaj.