Ostatnie miejsca na IV Kongres Różnorodności

3 października 2017

Platforma BE.NAVIGATOR oraz Henkel Polska zapraszają na IV Kongres Różnorodności        „O tolerancji”, który odbędzie się już 13 października 2017 r. w warszawskim Och-Teatrze. Podczas międzysektorowych dyskusji, organizatorzy chcą przyjrzeć się kondycji idei różnorodności w Polsce. Wydarzenie ma charakter bezpłatny.

Zainteresowanie Kongresem z roku na rok rośnie, a w ciągu trzech edycji wydarzenie zgromadziło ponad 460 osób z wielu sektorów i branż, zainteresowanych tematyką różnorodności. Jest to ogromny potencjał i siła, którą możemy wykorzystać do wzmocnienia nie tylko naszych organizacji, ale i zmiany naszego otoczenia społecznego i gospodarczego. Dlatego też w tym roku zdecydowaliśmy się na powrót do wartości, które leżą u podstaw akceptacji różnorodności, chcemy pochylić się nad postawami i przekonaniami społecznymi.  Zastanowimy się też, jak na co dzień możemy wzmacniać tolerancję i szacunek w naszych organizacjach, przestrzeni publicznej i dyskursie medialnym powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

Na Kongresie nie zabraknie też wątków związanych z rolą kobiet w biznesie i życiu publicznym. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Kongresu będzie Louise Pulford, Dyrektorka Social Innovation Exchange (SIX), od wielu lat zajmująca się zarządzaniem innowacjami społecznymi. W swoim wystąpieniu opowie, dlaczego kobiety są świetne  w zarządzaniu innowacyjnymi organizacjami i jak budować organizację w oparciu o wartości.

Kto jeszcze nie miał okazji poznać Louise Pulford, musi to koniecznie nadrobić. To niezwykle energetyczna osoba, w bardzo naturalny sposób opowiadająca o fantastycznych projektach, w które się angażuje. Jest dobrze znana w środowiskach aktywnie  wspierających  prawdziwe zmiany społeczne na wszystkich kontynentach. Social Innovation Exchange, którego jest Dyrektorką, to różnorodność sama w sobie, co naturalnie jest wyzwaniem dla liderki. Louise radzi sobie z nim doskonale od lat, warto ją, ale też i pozostałych uczestników Kongresu opowiadających o swoich doświadczeniach poznać osobiście – powiedział Paweł Niziński, CEO firmy doradztwa strategicznego w dziedzinie odpowiedzialnego biznesu BETTER., wydawcy platformy BE.NAVIGATOR

Wśród prelegentów i panelistów wydarzenia znajdą się także m.in. znany psycholog Wojciech Eichelberger, Katarzyna Wierzbowska, prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, socjolog Kuba Wygnański czy Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wystąpienia video na potrzeby wydarzenia przygotowali także m.in. Robert Biedroń, prezydent Słupska oraz dr Jacek Kucharczyk, prezes Zarządu Instytutu Spraw Publicznych.

Podczas Kongresu poznamy także wyniki II edycji Przeglądu „Praktycy o Różnorodności”, a wybrane inicjatywy zostaną zaprezentowane przy pomocy metody Pecha Kucha.

Karta Różnorodności objęła wydarzenie patronatem merytorycznym.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać na adres: anna.hincz@b-better.pl

Konferencja będzie dostępna także w formie streamingu on-line na stronie be-navigator.pl.

Więcej informacji pod adresem: http://be-navigator.pl/pl/kongres-roznorodnosci/

 

źródło: materiały pra