Orange Warsaw Festival bez barier

22 maja 2018

Bilet uprawniający do wejścia z osobą wspierającą, 20 najazdów, 4 pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących, 60 pomocnych wolontariuszy – to tylko część udogodnień, jakie czekają na gości Orange Warsaw Festival, który będzie jednym z najlepiej przystosowanych festiwali muzycznych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Sponsor tytularny festiwalu – firma Orange Polska jest opiekunem Karty Różnorodności i partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 Od wielu lat naszym priorytetem jest, aby festiwal wspierany przez Orange był miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla wszystkich. Po raz kolejny proponujemy szereg udogodnień dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. . Zależy nam, by wszyscy fani muzyki mogli cieszyć się festiwalowymi atrakcjami – powiedziała Anna Kowalik – Mizgalska kierująca Sponsoringiem i CSR w Orange Polska.

Nad zapewnieniem dostępności wspólnie z Orange i Alter Art pracowało 5 partnerów społecznych: Fundacja Polska bez Barier, Fundacja Widzialni, Fundacja Katarynka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących i Fundacja Orange.

Listę przyjaznych rozwiązań otwiera bilet kategorii D uprawniający do wejścia z osobą wspierającą. Aby dostać się pod główną bramę festiwalową można skorzystać z parkingu typu Kiss & Ride. Ci, którzy przyjadą komunikacją miejską, będą mieli do dyspozycji transport samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach od bram Toru Służewieckiego do bramek wejściowych na teren festiwalu.
W Punkcie Obsługi Priorytetowej, który znajdzie się przed bramkami wejściowymi na festiwal, będzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje o dostępnych rozwiązaniach, obejrzeć mapę z naniesionymi udogodnieniami, a także uzyskać fachową pomoc i asystę jednego z 60 wolontariuszy. Pomogą oni w poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej czy dotarciu na platformy.

Wśród oferowanych udogodnień są m.in.: 4 km bieżące dające łącznie ponad 2000 m2 powierzchni utwardzonej ułatwiającej poruszanie się, 2 platformy z rampami przy obu scenach, dzięki którym w komfortowych warunkach można się bawić i słuchać muzyki oraz ponad 20 najazdów, dla osób słabosłyszących i niedosłyszących 4 pętle indukcyjne: na platformach przy obu scenach, DJ strefie, oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej. W razie potrzeby będzie można skorzystać z pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego.

Fani muzyki z dysfunkcjami wzroku będą mogli skorzystać z audiodeskrypcji 3 koncertów dziennie. Każdy może posłuchać radia festiwalowego działającego o każdej pełnej godzinie i co 30 minut. Audiodeskrypcja będzie dostępna na częstotliwości 91,5 FM.

źródło: materiały prasowe firmy