Orange Warsaw Festival 2017 otwarty na szczególne potrzeby fanów muzyki

30 maja 2017

Firma Orange opiekun Karty Różnorodności jest sponsorem tytularnym Orange Warsaw Festival, wydarzenia które, dzięki współpracy organizatorów z Fundacją Polska Bez Barier będzie w tym roku bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i przyjazne dzieciom. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu kilku rozwiązań:

  • bilety kategorii D, które uprawnia do wejścia na imprezę z osobą wspierającą, skorzystania z miejsca parkingowego (pod warunkiem zakupu biletu parkingowego) oraz zabawy na dedykowanych platformach przy scenach;
  • parking kiss&ride, który pozwala na podwiezienie w okolice wejścia na festiwal i zatrzymanie na czas wysiadania;
  • transport samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach od bram Toru Wyścigów Konnych Służewiec do bramek wejściowych na festiwal;
  • sprawną obsługę w Punkcie Obsługi Priorytetowej oraz pomoc przeszkolonych wolontariuszy Fundacji Orange i Alter Art;
  • poszerzone bramki wejściowe;
  • utwardzenie na terenach trawiastych, by osoby na wózkach mogły dotrzeć do strefy gastronomicznej czy innych festiwalowych atrakcji.

Muzyka jest dla każdego

Dla osób niesłyszących oraz niedosłyszących przy oby scenach zostaną zainstalowane, pętle indukcyjne wzmacniające sygnał. W punkcie obsługi priorytetowej zostanie zapewniona możliwość zdalnego połączenia z tłumaczem języka migowego.
Na częstotliwości 91,5 FM dla osób niewidzących i niedowidzących będzie realizowana usługa audiodeskrypcji trzech ostatnich koncertów na scenie głównej. Podczas całej imprezy będzie też można posłuchać festiwalowego radia – o każdej pełnej godzinie i co 30 minut będzie można się zapoznać z aktualizacją line-up’u oraz uzyskać informacje o wydarzeniach odbywających się na terenie festiwalu.

Dzieci na festiwalu

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, dzieci do 10 roku życia mają 50% zniżkę. Dla nich w godzinach 15.00-24.00 zostanie uruchomiona specjalna strefa, w której d animatorzy poprowadzą zabawy. Będzie basen z kulkami, klocki, zabawki, kolorowanki, a nawet trampolina. Każdego dnia odbywać się będą pokazy ogromnych baniek. Pamiętajcie, aby chronić słuch swoich pociech – w sklepie festiwalowym będzie można kupić słuchawki ochronne.

źródło: materiały prasowe firmy