Orange Polska wyróżniony podczas konferencji „Cyfrowo Wykluczeni”

18 marca 2015

Podczas konferencji „Cyfrowo Wykluczeni” organizowanej 17 marca w Sejmie, Orange Polska otrzymał specjalne wyróżnienie za zaangażowanie w pracę nad dostosowaniem serwisu www.orange.pl do osób o specjalnych potrzebach.

Organizatorzy, Fundacja Widzialni, w  VI edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier” nagrodziła serwisy internetowe najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, starszych i pozostałych narażonych na wykluczenie cyfrowe. Wśród nagrodzonych instytucji znalazł się Orange Polska, który otrzymał wyróżnienie za wytrwałą  i konsekwentną pracę na rzecz dostępności strony orange.pl, jednego z największych serwisów internetowych w Polsce.

Rok temu wewnętrzny audyt przeprowadzony w Grupie Orange wykazał, że serwis Orange Polska jest najbardziej dostępny ze wszystkich spółek Grupy na świecie. Praca nad dostępnością strony to nie tylko proces informatyczny, ale też edukacyjny. Firma sukcesywnie szkoli pracowników a także dostawców treści i rozwiązań informatycznych z zakresu standardów WCAG 2.0.( Web Content Accessibility Guidelines), przygotowała też materiały edukacyjne dla redaktorów portalu, a dostępność stała się standardem dla agencji współtworzących portal www.orange.pl.

Orange Polska dąży do tego, aby portal www.orange.pl spełniał kryteria dostępności zawarte w standardzie WCAG 2.0. Oznacza to, że mogą z niego korzystać osoby niewidome, niedowidzące, Głuche i seniorzy. Użytkownicy portalu będą mogli korzystać z programów czytających. Strona już posiada dodatkowe ułatwienia jak możliwość zmiany wielkości czcionki oraz zmiany kontrastu.