Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
19 listopada w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie odbędzie się konferencja „100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans”. W programie spotkania przewidziano 4 panele dyskusyjne z ekspertami. Pierwszy z nich odbędzie się pod hasłem „Polityka i aktywność społeczna – kobiety w życiu publicznym”.
Udział kobiet w życiu publicznym w Polsce wciąż pozostaje na niskim poziomie. Zgodnie z wynikami Global Gender Gap Index 2017 przygotowanym przez World Economic Forum, zaangażowanie kobiet w politykę w Polsce jest na poziomie ok 20 %. I chociaż w rankingu światowym nasza pozycja wzrosła w ciągu ostatnich 10 lat, to wciąż tzw. „political emopowermant” jest kilkukrotnie niższe niż udział kobiet w rynku pracy. Przy okazji setnej rocznicy przyznania kobietom w Polsce praw wyborczych, warto się zastanowić z czego wynika taka sytuacja.
Jaka jest rola i pozycja kobiet na przykład w strukturach samorządowych. Czy pełnią w nich istotne i ważne funkcje? A jak to wygląda w kontekście społeczności lokalnych? Jaki wpływ mają kobiety na ich rozwój? Jakie znaczenie w podejmowanych działaniach ma determinacja i empatia działaczek organizacji pozarządowych ? Czy wpływa to na budowanie partnerstw lokalnych z samorządem i biznesem?
Na te pytania odpowiedzą zaproszone do rozmowy panelistki i paneliści:
Goście poruszą również temat siły kobiet w rozwiązywaniu stojących przed światem problemów takich jak wojny, bezdomność, ubóstwo czy głód. Poszukają odpowiedzi na pytanie, jakie działania na rzecz wzmacniania różnorodności i udziału kobiet w podejmowaniu kluczowych decyzji może podjąć duży biznes.
W tym roku, mija 100 lat, odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze. Z tej okazji, 19 listopada, w miesiącu wydania przez Józefa Piłsudskiego dekretu w tej sprawie, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności organizują konferencję poświęconą wyzwaniom dotyczącym równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat.
Konferencja będzie podsumowywać wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili przyznania kobietom praw wyborczych. Zaproszeni goście i eksperci przyjrzą się temu, jak sytuacja kobiet na rynku pracy wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla ich rozwoju , nie tylko zawodowego, ale i osobistego w najbliższej przyszłości w Polsce. Pokazane zostanie także, że równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach i aspirujących do zarządów i rad Nadzorczych.
Ważną częścią spotkania będzie także prezentacja najciekawszych polskich praktyk dotyczących zarządzania różnorodnością w miejscu pracy, czyli przegląd PRAKTYCY O RÓŻNORODNOŚCI, tradycyjny punkt programu Kongresu Różnorodności.
Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, po wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc ograniczona.
Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach programu Karta Różnorodności oraz Kongres Różnorodności
Partner tytularny konferencji: Henkel Polska
Partnerzy konferencji: Siemens Polska, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska
Patroni honorowi: Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Częstochowy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska, Prezydent m. st. Warszawy, Prezydent Wrocławia
Patroni: Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Kongres Kobiet
Partner medialny: Tygodnik Powszechny
Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, PRoto.pl, BETTER, Personel Plus
źródło: informacja własna