Nestlé liderem w branży spożywczej w rankingu Diversity and Inclusion Index

30 września 2016

Firma Nestlé (sygnatariusz Karty Różnorodności od maja 2016) została doceniona za promowania idei równego traktowania i wdrażania polityki zarządzania różnorodnością w organizacji. Koncern zajął trzynaste miejsce i pierwsze wśród firm spożywczych w rankingu Thomson Reuters Diversity and Inclusion Index (D&I), oceniającym przedsiębiorstwa pod względem polityki na rzecz pracowników.

Thomson Reuters Diversity and Inclusion Index to zestawienie 100 najlepszych spółek giełdowych wyróżniających się pod względem polityki równego traktowania pracowników, wybranych spośród 4000 firm. Przedsiębiorstwa były oceniane w czterech kategoriach: różnorodność, rozwój pracowników, integracja, rozwiązywanie sporów. Trzynaste miejsce w rankingu zajęła firma Nestlé, którą doceniono za promowanie idei równego traktowania i wdrażanie polityki zarządzania różnorodnością w organizacji.

Nestlé jako największy światowy producent żywności w przeprowadzanych inicjatywach stara się skupić na promowaniu różnorodności i koncepcji równych szans dla wszystkich. Jednym z przykładów podjętych inicjatyw jest zobowiązanie się firmy do wprowadzenia gender balance do 2018 roku, poprzez zwiększenie liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych. Wymiernym efektem tej polityki jest fakt, że 40% kadry kierowniczej w Nestlé Polska to kobiety.

Dodatkowo, w ramach programu Rural Development Framework, Nestlé podejmuje także inicjatywy prospołeczne, m.in. na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet, zarówno na rynku pracy, w społeczeństwie, jak i pracujących w łańcuchu dostaw koncernu.

 

źródło: informacja prasowa