Marta Orzęcka – Cechy organizacji różnorodnych i włączających

8 maja 2020

W ostatnich latach poprawa zaangażowania i satysfakcji pracowników stała się jednym z kluczowych celów wielu organizacji. Wyniki ostatniego badania Deloitte Global Human Capital Trends 2019 pokazały, że 84% respondentów uznało problem poprawy satysfakcji pracowników za ważny. Zdają sobie oni sprawę z tego, że wysoce zaangażowani pracownicy mogą intensyfikować innowacje, produktywność i wyniki finansowe, jednocześnie minimalizując koszty związane z rekrutacją i utrzymaniem na wysoce konkurencyjnych rynkach.

Jednak pomimo tego, że dzisiejsi liderzy firm dobrze rozumieją, jak ważne jest zadowolenie pracowników, tylko 42% respondentów oceniło satysfakcję swoich pracowników z codziennej pracy jako pozytywną (dobrą lub bardzo dobrą). Gdzie należy zatem szukać przyczyn niezadowolenia z pracy?

Czytaj cały artykuł  „Cechy organizacji różnorodnych i włączających” >>

Artykuł pochodzi z publikacji „Odwaga i równowaga” poświęconej zarządzaniu różnorodnością ze szczególnym uwzględnieniem łączenia życia prywatnego z zawodowym. Publikacja ukaże się pod koniec maja w ramach #MiesiącRóżnorodności.

W trakcie Miesiąca Różnorodności przez cały maj na stronie KartaRoznorodnosci.pl oraz Facebooku Karta Różnorodności udostępniane będą eksperckie materiały – podcasty, wystąpienia i artykuły. Miesiąc Różnorodności to inicjatywa adresowana do przedstawicieli/ek biznesu, administracji, organizacji pozarządowych i nauki, którzy chcą wymienić się doświadczeniami, dobrymi praktykami i inspiracjami do dalszego działania. Jednym z punktów Miesiąca Różnorodności będzie również ogłoszenie składu II edycji Diversity & Inclusion Rating – narzędzia stworzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska. Listę firm, które znalazły się w zestawieniu, poznamy 29 maja.

Czytaj więcej o Miesiącu Różnorodności >>

Organizator Miesiąca Różnorodności: Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Karty Różnorodności

Partner Miesiąca Różnorodności: Henkel Polska

Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska

Patroni Miesiąca Różnorodności: Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Patroni medialni Miesiąca Różnorodności: POLITYKA, Forsal.pl, PRoto, IMM, Rynekpracy.org, Ekonomiaspoleczna.pl, CR Navigator, ngo.pl

Hasztag: #MiesiącRóżnorodności