„Lider Dostępności” – Bank BNP Paribas nagrodzony w kategorii sieć placówek

10 maja 2019

Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę w kategorii sieć placówek, w 4. edycji konkursu „Lider Dostępności”. Statuetki oraz dyplomy wręczył Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nagroda dla Banku BNP Paribas została przyznana za spójną i przemyślaną politykę zwiększania dostępności usług dla osób z niepełnosprawnością i osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

– Zwiększanie dostępności produktów i usług to jedno z wielu zobowiązań Banku BNP Paribas w ramach Strategii CSR Banku. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze działania w tworzeniu architektury bez barier zostały docenione. W maju 2018 r. ogłosiliśmy strategię „Fast Forward”, której głównym założeniem jest koncentracja na kliencie, transformacja cyfrowa produktów, usług i procesów. W związku naszym celem jest zapewnienie klientom większej dostępności i wygody. Będziemy konsekwentnie pracować nad podnoszeniem standardów placówek, kierując się wyborami klientów i dbając jednocześnie o komfort pracy naszych doradców – mówi Maciej Chlebowski, dyrektor Departamentu Rozwoju i Transformacji Sieci Oddziałów w Banku BNP Paribas.

Celem konkursu „Lider Dostępności”, jest promowanie najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Organizatorami Konkursu” są: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Kapituła konkursu składająca się z przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, przedstawicieli Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz osób zaproponowanych przez obie organizacje i Kancelarię Prezydenta RP wybrała laureatów w ośmiu kategoriach: samorząd, przestrzeń publiczna, sieć placówek, obiekt usługowy, obiekt mieszkalny, obiekt zabytkowy, architekt/urbanista, a także nagrodę specjalną – Grand Prix – dla wyróżniającej się firmy lub instytucji.

Źródło: mat. pras.