„Kongres Różnorodności – nowe kierunki w CSR”

26 września 2014

Magazyn CR Navigator oraz firma Henkel Polska zapraszają na wydarzenie poświęcone zagadnieniu różnorodności. „Kongres Różnorodności – nowe kierunki w CSR” odbędzie się 8 października br. w  Och-Teatr w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Miguel Gurrola – międzynarodowy ekspert w zakresie tworzenia i wdrażania strategii zarządzania różnorodnością w globalnych spółkach.

Zmiany w strukturze społecznej, demograficznej i odbywająca się na naszych oczach dyfuzja kulturowa to wyzwania współczesnego świata, z którymi mierzą się nie tylko rządy i społeczeństwa, ale również pracodawcy. Przedsiębiorcy coraz powszechniej skupiają swoje działania CSR na najważniejszym interesariuszu firmy – pracowniku. To z kolei uruchamia nowe inicjatywy skoncentrowane na takich obszarach jak zarządzanie różnorodnością i powiązane z nimi przywództwo oraz zarządzanie poprzez wartości.

Postrzegając zagadnienie różnorodności jako szansę dla organizacji i jej pracowników, CR Navigator i Henkel Polska zapraszają na Kongres Różnorodności, podczas którego eksperci zaprezentują inspirujące kierunki rozwoju strategii CSR i HR oraz podzielą się dobrymi praktykami w tym zakresie. Celem wydarzenia jest przybliżenie jego uczestnikom kontekstu zagadnień związanych z różnorodnością w miejscu pracy i podejściem do odpowiedzialności biznesu również w sferze zarządzania zasobami ludzkimi oraz rozpoczęcie otwartej debaty na ten temat.

Gościem specjalnym kongresu będzie Miguel Gurrola – praktyk w zakresie zarządzania różnorodnością w globalnych spółkach, który opowie o najnowszych trendach dot. wdrażania strategii zarządzania różnorodnością oraz podzieli się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Miguel Gurrola na co dzień związany jest z ITIM International – międzynarodową organizacją zrzeszającą ekspertów ds. zarządzania międzykulturowego oraz kultury organizacyjnej z ponad 30 krajów z całego świata. Doświadczenie w zarządzaniu działami HR zdobywał pracując dla takich marek jak Coca-Cola, Unilever, Boehringer-Ingelheim GmbH.

Różnorodność jako idea może być odpowiedzią na wiele wyzwań współczesnego świata o charakterze demograficznym czy kulturowym, z którymi musi skutecznie zmierzyć się światowy biznes. Siła różnorodności polega na tym, że z jednej strony dotyka kwestii etyki i fundamentalnej sprawiedliwości społecznej. Z drugiej zaś, w rozumieniu wielu firm – a wśród nich jest Henkel – stanowi warunek dalszego rozwoju ich międzynarodowych czy globalnych organizacji, a co za tym idzie sukcesu ekonomicznego – mówi Dorota Strosznajder, pełnomocnik zarządu firmy Henkel do spraw odpowiedzialności społecznej.

To już kolejna z cyklu konferencji organizowanych przez CR Navigatora i firmę Henkel, poświęconych tematyce różnorodności. Jeszcze niedawno różnorodność wydawała się marginalnym zagadnieniem, zachęcającym wyłącznie do teoretycznych rozważań. Dziś jednak wyraźnie widać, że zarządzanie różnorodnością wiąże się z bardzo konkretnymi narzędziami i rozwiązaniami oraz przynosi biznesowi wymierne i znaczące korzyści. Jest to również obszar, w którym „spotyka się” CSR i HR. Według naszych obserwacji, w ostatnim czasie to właśnie działy HR coraz częściej stają się patronami działań na rzecz odpowiedzialności społecznej biznesu. Mamy nadzieję, że nasza konferencja dostarczy uczestnikom wielu inspiracji, jak również konkretnych pomysłów na to, jak czerpać korzyści z wdrażania polityki różnorodności w swojej organizacji. – mówi Paweł Niziński, CEO Goodbrand & Company CEE, wydawca CR Navigatora.

 

Ramowy program wydarzenia

9:30 – 9:50 Przywitanie gości – wstęp do konferencji

Paweł Niziński, CEO Goodbrand CEE,  magazyn CR Navigator

HR przyszłością CSR? Rola zarządzania różnorodnością oraz zarządzania poprzez wartości w miejscu pracy.

9:50 – 10:45   Miguel Gurrola, ekspert ds. zarządzania różnorodnością ITIM International

Globalne trendy w zarządzaniu różnorodnością.

10:45 – 11:15 Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, Henkel Polska

Skuteczne zarządzanie różnorodnością w międzynarodowej korporacji.

11:15 – 11:35 Przerwa kawowa

11:35 – 13:15 Dyskusja panelowa

Potencjał różnorodności – szanse i bariery związane z wprowadzaniem polityki różnorodności do organizacji

Paneliści/stki:

  • Dorota Strosznajder – pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, Henkel Polska,
  • dr Elwira Gross-Gołacka, dyrektor Generalna, Ministerstwo Gospodarki,
  • Maciej Byczkowski –  fotograf, podróżnik, ekspert ds. zarządzania informacją i ochrony danych,
  • Ewa Leśnowolska (d. Wojsławowicz) – menedżerka projektów, Forum Odpowiedzialnego Biznesu,
  • Marcelina Pytlarczyk, ekspert ds. CSR, Orange Polska.
  • Panel poprowadzi: Paweł Oksanowicz, dziennikarz Radia PIN

13:15 – 14:00 Lunch, Networking

14:00 – 14:30 dr Monika Biłas-Henne, dr Karolina Mazurowska, KulturMatik, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Bariery międzykulturowe w organizacji

14:30 – 15:00 Jacek Jakubowski, coach, superwizor Grupy TROP

Organizacja przyszłości – praca w oparciu o różnorodność pracą z sensem

15:00 – 15:30 Zamknięcie  – Pawel Niziński, CEO Goodbrand CEE,

 

Data spotkania: 08.10.2014 r.

Miejsce spotkania: Och-Teatr, ul. Grójecka 65 w Warszawie

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: kinga.czub@goodbrand.com

Patronem medialnym wydarzenia jest Karta Różnorodności