Konferencja „Międzypokoleniowe miasto – wyzwania demografii i szanse na zrównoważony rozwój”

4 października 2017

W dniach 9-10 października 2017 roku odbędzie się Konferencja „Międzypokoleniowe miasto – wyzwania demografii i szanse na zrównoważony rozwój”, której gospodarzem jest Miasto Gdynia. Główną myślą konferencji jest: Jak budować miasto otwarte na wszystkich mieszkańców – miasto, które rozpoznaje potrzeby potencjał i perspektywy dla ludzi tworzących lokalną społeczność na każdym etapie ich życia.

Uczestnikami konferencji będą specjaliści w zakresie tworzenia i realizacji lokalnych polityk społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk starzenia się społeczeństwa. Goście i prelegenci będą poruszali m.in. tematy:

  • Jak kolejne pokolenia oddziałują na siebie?
  • Jak zorganizować miasto, jego usługi i przestrzeń tak, aby móc wspólnie, międzypokoleniowo, angażować się w pracę, rozwijać swoje pasje, wspierać się wzajemnie?
  • Jak zadbać o zdrowe i bezpieczne warunki wspólnego życia i rozwoju?

Konferencja będzie też okazją do zapoznania się z dotychczasowymi działaniami w ramach Gdyńskiego Dialogu Międzypokoleniowego. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie także posiedzenie Komisji Włączające i Zdrowe Miasta Związku Miast Bałtyckich.

Konferencja ma charakter międzynarodowy. Część wykładów oraz paneli dyskusyjnych będzie prowadzona w języku angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na czas trwania sesji plenarnych (bez części warsztatowych). Przy punkcie rejestracyjnym, każda zainteresowana osoba otrzyma niezbędny zestaw słuchawkowy.

Sesje plenarne będą transmitowane na żywo za pośrednictwem YouTube.

Wstęp wolny, ale wymagana jest rejestracja.