Konferencja na stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce – 19 listopada w Warszawie

24 lipca 2018

„100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” – pod takim hasłem odbędzie się największe tegoroczne wydarzenie organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności. Spotkanie odbędzie się 19 listopada (poniedziałek) w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Polin. Zachęcamy do rezerwacji terminu, rejestracja udziału w konferencji ruszy na początku września.

W tym roku, mija 100 lat, odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze.  Z tej okazji, 19 listopada, w miesiącu, wydania przez Józefa Piłsudskiego dekretu w tej sprawie,  Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności zapraszają na konferencję poświęconą wyzwaniom dotyczącym równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat.

– Setna rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce to dobra okazja, żeby przypomnieć kluczową rolę jaką kobiety odegrały w rozwoju polskiej gospodarki na przestrzeni ostatnich 100, mimo, że nie miały takich samych szans na rynku pracy jak mężczyźni. – mówi Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna, Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Historia będzie jednak tylko jednym z punktów wyjścia do dyskusji na temat obecnej sytuacji kobiet w Polsce i perspektyw ich rozwoju, związanym z życiem zawodowym i osobistym.

W ramach konferencji zaproszeni eksperci dyskutować będą o obecności i roli kobiet na rynku pracy, ale także w polskiej polityce i życiu społecznym oraz łączeniu różnych ról zawodowych i życiowych. Podsumowane zostaną wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili uzyskania przez  kobiety praw wyborczych, a goście przyjrzą się temu, jak sytuacja wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla rozwoju kobiet (zawodowego i osobistego) w najbliższej przyszłości w Polsce. Celem spotkania jest pokazanie także, że temat równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach czy aspirujących do zarządów i rad nadzorczych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji, która ruszy 19 września na portalu www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Organizatorzy konferencji: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Kongres Różnorodności

Partner tytularny: Henkel Polska

Partner: Siemens

Patroni: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rzecznik Praw Obywatelskich, Konfederacja Lewiatan

Partner medialny: Tygodnik Powszechny

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, proto.pl

źródło: informacja własna