Komunikacja wewnętrzna a zarządzanie różnorodnością – relacja z warsztatów

7 listopada 2014

W środę 26 października odbyło się spotkanie „Komunikacja wewnętrzna a zarządzanie różnorodnością w firmie”.  Warsztat poprowadzili: Ewa Kownacka – psycholożka międzykulturowa i trenerka równościowa, prezeska Fundacji Różnosfera oraz Przemysław Tymiński – koordynator projektów British Council, lokalny przedstawiciel Diversity Unit i członek Global Diversity Network w British Council.

W spotkaniu wzięło udział 15 osób – przedstawicielki i przedstawiciele firm uczestniczących w Programie Edukacyjnym Karty: ArcelorMittal Poland, Carrefour Polska, Castorama, CEMEX Polska, Citi Handlowy, Deloitte, EDF Polska, Grupa Saint-Gobain, Henkel, KPMG, Kompania Piwowarska i T-mobile Polska, a także reprezentanci/ntki Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Celem spotkania było podzielenie się doświadczeniami w tworzeniu środowiska pracy doceniającego różnorodność i tworzącego równe szanse z perspektywy komunikacji wewnętrznej w firmie. Uczestniczki i uczestnicy warsztatu wspólnie zastanawiali się nad rolą języka pisanego i mówionego jako nośnika wartości i narzędzia kształtowania postaw i zachowań oraz nad wizualną stroną promocji różnorodności w przedsiębiorstwach. Dyskutowano również o prostych, codziennych rozwiązaniach komunikacyjnych, które wspierają tworzenie atmosfery współpracy w zespole, a także o metodach angażowania pracowników (szczególnie wyższego szczebla) w działania równościowe. Dzięki prezentacji Przemysława Tymińskiego uczestnicy/czki poznali wewnętrzne kampanie i narzędzia wspierające zarządzanie różnorodnością w British Council.