Karta Różnorodności obchodzi 3 urodziny

6 lutego 2015

Karta Różnorodności została zainaugurowana 14 lutego, ale w tym roku zapraszamy Państwa na nasze Facebookowe przyjęcie już wcześniej – zaczynamy świętowanie od 5 lutego. Główne obchody przypadną w piątek 13 lutego. Nie zrażamy się przesądami, zależy nam, by w przyjęciu wzięło udział jak najwięcej spośród Was – naszych gości!

W czasie przyjęcia planujemy konkursy z nagrodami, ciekawe artykuły, grafiki i zaskakujące życzenia.

Na tydzień przed urodzinami opublikujemy wyniki ogólnoeuropejskich badań dotyczących stosunku sygnatariuszy Karty do zarządzania różnorodnością. Badania te objęły także przeważającą część polskich sygnatariuszy i pokazały najważniejsze obszary, najczęściej podejmowane działania na tym polu, a także kluczowe korzyści z wdrażania dokumentu.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w tym przyjęciu – pokażmy wszyscy, że różnorodność jest dla nas ważna!

Poniżej publikujemy życzenia, które otrzymaliśmy od naszych Partnerów z okazji 3. urodzin Karty.

iZ okazji 3. urodzin życzę Karcie Różnorodności dalszego zrównoważonego rozwoju w oparciu o nowych sygnatariuszy ze świata biznesu, środowiska akademickiego, czy instytucji publicznych.

Odwagi w realizacji planów w zakresie szerzenia wiedzy związanej z zarządzaniem różnorodnością w miejscu pracy i niespożytej energii do wcielania ich w życie w coraz nowych organizacjach.

Spełnienia marzeń o tym, że wszyscy zaczniemy dostrzegać, jak duży potencjał twórczy kryje się różnorodnych zespołach, a wiek, płeć, sprawność, czy różnice w przekonaniach to szansa do poszerzania naszych horyzontów i budowania partnerstw. Życzę też ogromnej determinacji w dążeniu do wyznaczonych celów i stawiania sobie coraz to nowych wyzwań. A także zjednywania sobie dobrych sojuszników, którzy staną się ambasadorami różnorodności w miejscach, w których na co dzień pracują i działają.

Anna Kowalik-Mizgalska
Kierownik Wydziału Sponsoringu
Wydział CSR i Sponsoringu, Orange Polska

 

Biorąc pod uwagę nasze dziewięcioletnie doświadczenia możemy powiedzieć: tworzenie Karty Różnorodności to naprawdę ciężka praca. Czasami mozolna i trudna, lecz najczęściej przyjemna, ponieważ widzi się pozytywny wpływ na „Świat pracy”. Życzymy naszym polskim koleżankom i kolegom wszystkiego najlepszego w kolejnym roku! Trzymajcie się!.

Kerstin Tote
Charta der Vielfalt
Niemcy

Gratulujemy Polsce trzecich urodzin Karty Różnorodności! Życzymy powodzenia w pracy na rzecz niedyskryminacji, włączenia, równych praw i sprawiedliwości dla nas wszystkich na rynku pracy!

Nicolas Blancquaert
Cellule Diversité Bruxelles – Consultant Diversité

 

Życzymy udanych 3 urodzin Polskiej Karty Różnorodności! Tak trzymajcie!

Karta Różnorodności z Finlandii

Droga Karto Różnorodności :)

wszystkiego najlepszego z okazji urodzin oraz samych sukcesów w promocji idei diversity wśród polskich przedsiębiorstw. Niech kolejne lata przyniosą nowych sygnatariuszy, dla których różnorodność jest strategicznym elementem prowadzenia biznesu. 100 lat!

Job Impulse Polska