Karta Różnorodności na spotkaniu EUNIC

25 listopada 2013

19 listopada mieliśmy przyjemność gościć z prezentacją o Karcie Różnorodności na spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury w Warszawie (EUNIC).

EUNIC to organizacja non-profit zrzeszająca instytuty kultury i działy kulturalne ambasad. Od 2007 r. przedstawicielstwo w Warszawie realizuje wydarzenia kulturalne we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej oraz krajowymi, regionalnymi i lokalnymi władzami oraz partnerami, takimi jak CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Narodowy Instytut Audiowizualny, Uniwersytet Warszawski czy Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).

W spotkaniu, które odbyło się 19 listopada, wzięło udział ponad 30 reprezentantów instytucji kultury, takich jak British Council, Duński Instytut Kultury, Czeskie Centrum Warszawa, Goethe-Institut, Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Ambasada Grecji w Warszawie, Ambasada Szwajcarii, Instytut Słowacki czy Rumuński Instytut Kultury w Warszawie.

Podczas spotkania mieliśmy okazję przedstawienia uczestnikom Karty Różnorodności i zaproszenia ich do dołączenia do grona Sygnatariuszy. Mamy głęboką nadzieję, że instytucje kultury zasilą szeregi pracodawców, którym bliska jest idea równego traktowania i zarządzania różnorodnością.